ایتالیا هم مشتری میگوی ایران شد

0
۲۸۶ بازدید

معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات

از تولید حدود ۲۵ هزار تنی میگو در کشور خبر داد و گفت: پس از توافقات هسته‌ای، ایتالیا به یکی از تولید‌کنندگان میگوی ایرانی درخواست بازبینی برای ارزیابی محصول تولید شده و صادرات به این کشور را داده و این کشور قرار است به جمع مشتریان میگوی ایرانی بازگردد.

حسین عبدالحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۷۰۰۰ هکتار از مزارع میگو در کشور تحت کشت این محصول رفته‌اند که می‌توان به حدود ۴۰۰۰ هکتار در استان بوشهر، ۲۰۰۰ هکتار در استان هرمزگان، ۱۸۳ هکتار در استان سیستان و بلوچستان، ۴۵۰ هکتار در استان خوزستان و ۳۰۰ هکتار در استان گلستان اشاره کرد.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پیش‌بینی می‌شد امسال حدود ۳۰ هزار تن میگوی پرورشی در کشور تولید شود اما با توجه به مشکلات تولید از نقدینگی تا کاهش قیمت میگو به نظر می‌رسد میزان تولید این محصول در سال جاری به حدود ۲۵ هزار تن برسد.

معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ادامه داد: سال گذشته حدود ۱۲ هزار تن میگو به کشورهای مختلف صادر شد که با توجه به پیوستن روسیه به جمع مشتریان میگوی ایرانی و درخواست ایتالیا برای بازدید از سایت‌های پرورشی میگو و از سرگیری خرید میگو، پیش‌بینی می‌شود امسال صادرات این محصول به بیش از ۱۵ هزار تن برسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14885