کد خبر: 98842
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تدوین شد

اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تدوین شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: یکی از مهمترین برنامه های وزارتخانه موضوع تعمیق ساخت داخل است و در این راستا ، اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تهیه شد.

به گزارش شاتا، سعید زرندی در جلسه با معاونین وزارتخانه در خصوص چگونگی اجرای اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی گفت: در سطح عالی کشور، اتفاق نظر خوبی در خصوص ساخت داخل اتفاق افتاده است و از این فرصت باید برای صنعت استفاده کرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: دو اقدام برای نیازمندی ها لازم است صورت بگیرد ، اول نیاز دستگاههای مختلف بطور کامل جمع آوری شود و دوم از لیست کالاهای وارداتی، موارد مهم ومورد نیاز صنعت، مشخص شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت افزود:حلقه های مفقود زنجیره تامین شناسایی می شود وبا راه اندازی “سامانه نیاز” ارتباط سیستمی شکل خواهد گرفت.

زرندی تاکید کرد: همه دستگاهها و سازمان ها در این موضوع باید پای کار بیایند و این موضوع در اولویت کاری خود قرار دهند تا روند تولید دچار مشکل نشود.

وی تصریح کرد: هم اکنون فرصت مناسبی برای شرکت های دانش بنیان، شرکت های تحقیقاتی ، علمی و دانشگاه ها است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت همچنین افزود: حدود ۲ میلیارد دلار واردات قطعات خودرو داریم و شرکت های خودروساز با برپایی نمایشگاهی ، آمادگی خود را برای همکاری با سرمایه گذاران و سازندگان داخلی اعلام کرده اند.

وی گفت: در بخش های دیگر صنعت نیز ، باید نمایشگاه های برگزار می شود تا روند تولید داخل در قطعات وارداتی شکل بگیرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت متذکر شد: به دنبال تولید هر قطعه و یا کالای وارداتی نیستیم بلکه باید قطعاتی را داخلی سازی کنیم که با کیفیت و قابلیت صادرات داشته باشند.