اپل با کمبود قطعه برای تولید آیفون ۱۲ مواجه شد

0
۲۵۹ بازدید

افزایش تقاضا برای سیلیکون در تولید مجموعه ای از محصولات و اختلالات زنجیره تامین به دلیل همه گیری کووید ۱۹ دلیل اصلی این کمبود هستند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، معلوم نیست کمبود این تراشه ها تا چه حد عرضه گوشیهای آیفون در سه ماهه جاری را که پرتقاضاترین فصل اپل به شمار می رود، محدود خواهد کرد. منابع آگاه اظهار کردند با وجود این کمبود، تامین کنندگان احتمالا اپل و تولید مدل جدید آیفون ۱۲ را نسبت به سفارشهای سایر مشتریانشان در اولویت قرار خواهند داد.

افزایش تقاضا برای سیلیکون در تولید مجموعه ای از محصولات و اختلالات زنجیره تامین به دلیل همه گیری کووید ۱۹ دلیل اصلی این کمبود هستند. شرکت تایوانی TSMC در اکتبر اعلام کرده بود که تلفنهای هوشمند ۵G به ۳۰ تا ۴۰ درصد محتوای تراشه بیشتری نسبت به گوشیهای ۴G نیاز دارند.

این مورد و ابهامات نسبت به روند همه گیری باعث شده است مشتریان قطعات را از ترس کمبود پنهان کنند به خصوص پس از این که شرکت هواوی در آستانه مهلت سپتامبر برای اجرای تحریمهای آمریکا علیه این شرکت، به انبارسازی عظیم قطعات مورد نیازش پرداخت. این انبارسازی به مشکلات موجود در صنعت الکترونیک جهانی که همچنان با پیامدهای قرنطینه قبلی و مختل شدن تولید دست و پنجه نرم می کند، اضافه کرد.

انتظار می رود اختلالات در شش ماه آینده ادامه پیدا کند. مدیریت مصرف برق در آیفون ۱۲ با توجه به قابلیتهای دوربین و ۵G اهمیت بیشتری نسبت به مدلهای قبلی دارد و نیاز اپل برای این قطعات را افزایش می دهد. اپل اخیرا مدلهای ۵G را عرضه کرده و تحلیلگران تقاضای قوی برای این گوشیها را پیش بینی می کنند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل اخیر در کنفرانس اخیری که با تحلیلگران داشت درباره محدودیت عرضه آیفون ۱۲، مک، آی پد و برخی از مدلهای اپل واچ هشدار داد. بر اساس گزارش بلومبرگ، وی گفته بود مسائل تولید برای آیفون تعجب آور نخواهد بود زیرا اپل تازه افزایش تولید را شروع کرده و پیش بینی درباره استمرار محدودیتهای عرضه دشوار خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118401