ایرانسل در ۹ شهر G4 راه اندازی کرد

0
۴۲۳ بازدید

مراسم راه‌اندازی سراسری شبکه نسل چهارم تلفن همراه توسط اپراتور دوم ارتباطی صبح امروز برگزار شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا قلمبر دزفولی در این نشست به ارائه توضیحاتی درباره نسل چهارم ارتباطی پرداخته و به سوالات مختلف خبرنگاران در خصوص نسل چهار پاسخ داد.
وی در پاسخ به این سوال که تعرفه استفاده از نسل چهارم ارتباطی چگونه خواهد بود و آیا این هزینه‌ها همانند تعرفه‌های نسل دو و سه تعریف می‌شود و براساس مصوبه‌ای که به تازگی سازمان تنظیم مقررات ابلاغ کرده محاسبه خواهد شد، گفت: البته ما مصوبه‌ای از سوی سازمان تنظیم مقررات دریافت نکرده‌ایم، اما دوستان می گویند چنین مصوبه‌ای ابلاغ شده است. اما در هر صورت براساس این مصوبه هزینه استفاده از دیتای تلفن همراه فارغ از این که نسل‌های دو، سه و یا چهار باشد برای هر کیلوبایت نیم ریال تعریف شده است.
مدیرعامل ایرانسل ادامه داد: قاعدتا با توجه به این که این تعرفه در مقایسه با تعرفه ال تی ای در سایر کشورهای دنیا بسیار نازل است، البته باید به این نکته توجه داشت که آنچه در تعرفه‌های جدید طراحی شده تاثیری در بسته‌های تشویقی ندارد و بسته‌های تشویقی به طور مجزا تعریف می شوند.
وی میزان سرمایه‌گذاری ایرانسل برای ورود به نسل‌های سه و چهار نیز حدود یک میلیارد یورو اعلام کرد.
مدیر عامل ایرانسل در بخش دیگری از این نشست با اشاره به این‌که در فاصله‌ای کمتر از ۱۰۰ روز از ارائه ۳G، این اپراتور موفق شده است که در شهرهای مختلف خدمات نسل چهار را نیز به مشترکان خود ارائه کند، این روند را یک رکورد بین المللی دانست.
دزفولی همچنین یادآور شد: در حال حاضر شبکه نسل سه ایرانسل در ۷۵ شهر مشغول فعالیت است و اکنون این شبکه در ۹ شهر تهران، کرج، ارومیه، همدان، تبریز، قزوین، قم و بابل در دسترس مشترکان قرار دارد تا بتوانند با تغییر سیم کارتهای خود از خدمات نسل چهار بهره مند شوند.
وی در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره سرعت دانلود و آپلود اینترنت همراه پرداخت و اظهار کرد: اکنون سرعت دانلود ما در شبکه نسل دو رقمی بین ۱۰ تا ۱۳۰کیلوبیت است که این رقم در شبکه نسل سه به یک تا پنج مگابیت بر ثانیه و در شبکه نسل چهار به حدود ۱۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد و سرعت آپلود نیز در شبکه نسل دو رقمی مابین هشت تا ۱۳۰ کیلوبیت، در نسل سه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ کیلوبیت و در نسل چهار رقمی بین یک تا ۱۵ مگابیت خواهد بود.
وی همچنین پیش‌بینی کرد که سالهای پیش رو شرایط به گونه‌ای باشد که بیشترین میزان رشد کاربران اینترنت مربوط به کاربران تلفن‌های هوشمند باشد و نه استفاده کنندگان از انواع تبلت‌ها و موبایل‌ها.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7676