اولویت‌های اقتصادی دولت دوازدهم چیست

0
۱,۱۹۱ بازدید

#دولت_دوازدهم #حمیدرضا_فولادگر

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، به بیان دیدگاه خود درباره مهم‌ترین اولویت‌های اقتصادی دولت دوازدهم پرداخت و اظهار کرد: دولت علاوه بر نگاه‌ها و برنامه‌هایی که خودش دارد، باید با درنظر گرفتن دیدگاه‌های منتقدین، علاوه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از اولویت‌های اصلی کشور است، چند موضوع اساسی را در دستور کار قرار دهد که اولین مورد، حل مشکلات تولید و اشتغال است.
وی ادامه داد: وضعیت اشتغال در کشور به‌نحوی است که باید اولویت اول دولت دوازدهم باشد؛ چراکه خطر بیکاری، جامعه را تهدید می‌کند. همچنین با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید – اشتغال» دولت باید حمایت از تولید داخلی و مخصوصا تولیدات دانش‌بنیان را در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: اولویت دیگر دولت در چهارساله دوم، مبارزه با واردات بی‌رویه و سوق دادن واردات به سمت کالاهایی است که امکان تولید آن در داخل کشور نیست. همچنین دولت باید مبارزه با قاچاق کالا و رفع موانع تولید را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهد.
فولادگر یادآور شد: بهبود فضای کسب و کار و توانمندسازی بخش‌های خصوصی و تعاونی و تقویت آنها برای سرمایه‌گذاری در تولید و همچنین کنترل جریان نقدینگی که طی سال‌های گذشته از ۷۰۰ هزار میلیارد ریال به ۱۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است، باید به صورت جدی در دستور کار دولت قرار داشته باشد.
نماینده اصفهان در خانه ملت در پایان گفت: اگر بخشی از این نقدینگی وارد جریان تولید شود، قطعا در بهبود وضعیت این بخش مؤثر است و سرمایه در گردش تولیدکنندگان را فراهم خواهد کرد. همچنین اصلاح نظام بانکی، اولویت دیگری است که دولت باید در دور جدید فعالیتش حتما آنها را مد نظر قرار دهد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=60587