اوراق وام مسکن فرابورس ریزش کرد

0
۱۷۹ بازدید

بازار اول فرابورس از ابتدای امسال تا پایان تیر تغییر مالکیت ۵۲میلیارد و ۳۹۸میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۲۶هزار و ۱۹۰میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۵۸میلیارد و ۶۲۵میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۷۷هزار و ۴۰۳میلیارد ریال را به خود دیدند .

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، نگاهی به کارنامه فرابورس ایران در ۵ ماه گذشته نشان می‌دهد طی ۱۰۰روز معاملاتی تعداد ۱۷۵میلیارد و ۹۸۵میلیون ورقه بهادار در ۳۸میلیون و ۳۴۷هزار نوبت به ارزش ۸۹۶۷هزار و ۹۵۲میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از افت ۴۴درصدی حجم، کاهش ۶۴درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۵۳درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ حکایت دارد.

همچنین بازار اول فرابورس از ابتدای امسال تا پایان تیر تغییر مالکیت ۵۲میلیارد و ۳۹۸میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۲۶هزار و ۱۹۰میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۵۸میلیارد و ۶۲۵میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۷۷هزار و ۴۰۳میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر افزایش ۶۴درصدی حجم و کاهش ۵۱درصدی ارزش معاملات در بازار اول و افت ۵۷درصدی حجم و کاهش ۸۲درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با ۵ماه نخست ماه سال ۹۹ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۸۰۸۰میلیون اوراق بدهی به ارزش ۷۴۸۲هزار و ۱۹۲میلیارد ریال معامله شده است که از افزایش ۷۲۶درصدی حجم و ۷۴۵درصدی ارزش معاملات این بازار در ۵ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ حکایت می‌کند.

افزون بر این، بالغ بر ۲۲میلیارد و ۳۷میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۳۹۰ هزار و ۷۵۰میلیارد ریال و ۱۲میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۶۸۵۸میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش ۴۴درصدی حجم و رشد ۳۱درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین افت ۲۳ درصدی حجم و کاهش ۳۳درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با ۵ماه نخست پارسال دارد.

این در حالی است که شاخص فرابورس ایران از ابتدای امسال تا کنون ۲۱.۶ درصد افزایش و ارزش معاملات بازار نیز ۰.۴ درصد افت را تجربه کرده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=152090