اوباما: تحریم جدید ایران موجب شکست مذاکرات هسته‌ای می‌شود

0
۳۰۸ بازدید

رییس‌جمهور آمریکا در حضور جمعی از اعضای کنگره گفت: تصویب لایحه تحریم‌ جدید ایران مذاکرات هسته‌ای را به شکست می‌کشاند.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در حضور جمعی از اعضای کنگره از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات مخالفت شدید خود را با تصویب هرگونه لایحه تحریم جدید ایران ابراز کرد.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اوباما در سخنرانی خود در این دیدار، گفت که تحریم جدید ایران می‌تواند مذاکرات هسته‌ای را به شکست بکشاند و آمریکا را در ائتلاف بین‌المللی‌اش منزوی کند.

به گزارش ایسنا، اوباما در حالی اعمال تحریم‌های جدید را علیه ایران عاملی در به شکست کشاندن مذاکرات هسته‌ای اعلام می‌کند که این کشور ماه‌هاست بر سر چگونگی لغو تحریم‌های یک جانبه و چند جانبه علیه ایران در چارچوب مذاکرات جامع تعلل کرده و از پذیرش اصل لغو تحریم‌ها خوددداری می‌کند.

بر اساس توافق ژنو ایران و ۱+۵ بر سر این‌که تحریم‌ها علیه ایران در تمام سطوح باید لغو شود به توافق رسیدند اما آمریکا به بهانه‌های مختلف از پذیرش این امر تاکنون سرباز زده است.

مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در سطوح مختلف و به طور دو و چند جانبه از روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه آغاز شده است.

حسن روحانی روز سه‌شنبه در سخنانی در جمع مردم بوشهر تاکید کرد که هر مقدار ۱+۵ در برابر ایران راه منطقی و سرعت عمل را در پیش نگیرند ضرر خواهند کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9078