پنجمین نشست بانوان فرهیخته تقریبی استان هرمزگان در منطقه آزاد قشم برگزار شد:

اهمیت نقش زنان در پیشبرد وتوسعه جامعه اسلامی

0
۳۲۰ بازدید

پنجمین نشست بانوان فرهیخته تقریبی استان هرمزگان هم زمان با ایام فاطمیه با حضور مشاور امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی کشور و نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مشاور امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی کشور در این جلسه با یادآوری نقش زنان در پیشبرد وتوسعه جامعه اسلامی، بر ایفای رسالت زنان در تمام ابعاد شخصیتی مانند مادری، همسری و شهروند متعهد و موثر تأکید کرد.
عفت شریعتی ادامه داد: شبکه بانوان فرهیخته تقریبی از بانوان فرهیخته تقریبی شیعه و اهل سنت استان هرمزگان و جزیره قشم تشکیل شده و می توان با کمک یکدیگر، در حوزه شناسایی و رفع آسیب های بانوان به عنوان مخاطبین این جامعه گام برداریم.
این نماینده مجلس یازدهم افزود: ارتقای سطح آشنایی و آگاهی و تعمیق تفاهم بین پیروان مذاهب اسلامی و تقویت احترام متقابل از رسالت های بزرگ برنامه حوزه زنان در تقریب مذاهب اسلامی است که در این زمینه تمامی بانوان فرهیخته شیعه و سنی، اساتید و اعضای هیئت علمی، مبلغان و نمایندگان امور بانوان می‌توانند فعال و تاثیرگذار باشند.
مشاور امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در منطقه آزاد قشم در توجه به رشد و تعالی جامعه محلی بویژه اقدامات در حوزه تقریبی، خاطرنشان کرد: تشکل های مجمع تقریب، ضمن تقریبی بودن، باید جنبه آموزشی نیز داشته باشد و از طریق آموزش های لازم به توسعه و ارتقا توانمندی های فردی و جمعی بانوان پرداخته شود.
براساس این گزارش، سرپرست مدیریت امور اجتماعی و سلامت و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور بانوان و خانواده نیز در این جلسه حمایت های صورت گرفته از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در راستای تحقق سیاست های نظام جمهوری اسلامی در حوزه زنان و خانواده را مقدمه رشد و تعالی جامعه محلی قشم دانست.
فرشته سلجوقی ادامه داد: برای ترویج فرهنگ تقریب و وحدت هیچ راهی به جز بردن آن در میان مردم نداریم و استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد، در این زمینه می توان تسهیل کننده بسیاری از امور باشد.
گفتنی است، پنجمین نشست بانوان فرهیخته تقریبی استان هرمزگان با حضور عفت شریعتی، مشاور امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی کشور و نماینده مجلس، احمدرضا باوقار نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان، فرزاد میراب زاده اردکانی مشاور مدیرعامل منطقه آزاد قشم در امور ایثارگران و خانواده شهدا، فرشته سلجوقی سرپرست مدیریت امور اجتماعی و سلامت و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور بانوان و خانواده و با شرکت نماینده بانوان فرهیخته تقریبی استان هرمزگان به میزبانی سازمان منطقه آزاد قشم با مشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی کشور و نمایندگی ولی فقیه استان هرمزگان برگزار گردید. همچنین در این مراسم که از جلد دوم کتاب مرحوم خانم دژگانی رونمایی شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129266