اهمیت روشن شدن تکلیف وزارت صمت

0
۴۰۶ بازدید

در شرایط کنونی که به دلیل تحریم‌های خصمانه، رکود، شیوع ویروس کرونا و محدودیت منابع ارزی بازار کشور با مشکلاتی روبرو است، حضور وزیری که اشراف کافی به این حوزه داشته باشد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف تهران، آشنایی با دانش روز و تجربه مدیریت در حوزه‌های کلان صنعت و تجارت را شرایط لازم و کافی برای نشستن بر کرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست.

علی فاضلی در گفتگو با خبرنگار جهان اقتصاد، در خصوص معرفی حسین مدرس خیابانی سرپرست فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس، گفت: دانش، تجربه، جوانی، جسارت و استقلال رأی صفاتی است که در مدرس خیابانی وجود دارد و این خصوصیات برای برعهده گرفتن مسؤلیت مدیریت عالی یکی از مهمترین وزارتخانه‌ها اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه یکی از خصیصه‌های دیگر وزیر پیشنهادی ارتباط نزدیک و آشنایی ایشان با جامعه صنفی و مشکلات و نیاز‌های آنها است، توضیح‌داد: در شرایط کنونی که به دلیل تحریم‌های خصمانه، رکود، شیوع ویروس کرونا و محدودیت منابع ارزی بازار کشور با مشکلاتی روبرو است، حضور وزیری که اشراف کافی به این حوزه داشته باشد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه رأی مثبت مجلس به وزیر پیشنهادی در شرایطی که قریبه به سه ماه این وزارتخانه با سرپرست مدیریت شده، باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح‌کرد: با انتخاب وزیر وزارت صمت از بلاتکلیفی خارج شده و وزیر می‌تواند با انتخاب مدیران و تغییرات مدنظر در بدنه وزارتخانه، انسجام مد نظر را ایجاد و مدیران ارشد و میانی را انتخاب کند که با وی هماهنگی بیشتری دارند.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف تهران گفت: این توقع وجود دارد که اهالی جامعه صنفی از این انتخاب حمایت کرده و کمک کنند تا هرچه زودتر وزارت صمت به ثبات لازم برسد.

وی با بیان اینکه در راستای حمایت از وزیر معرفی شده مجمع نمایندگان استان‌ها در هیات نمایندگان اتاق اصناف و دیگر مدیران تشکل‌های صنفی سراسر کشور می‌توانند اثرگذار عمل کنند، افزود: ایشان می‌توانند با مجمع نمایندگان استان‌ها در مجلس شورای اسلامی مذاکره و با تشریح نقاط مثبت و امتیازات حضور مدرس خیابانی در رأس وزارت صمت، در این انتخاب اثرگذار عمل کنند.

فاضلی رونق و به دنبال آن جهش تولید را یکی دیگر از مأموریت‌های مهمی دانست که برعهده وزارت صمت است و در این خصوص گفت: در شرایط کنونی حفظ واحدهای صنعتی و تولیدی خصوصا بنگاه‌های کوچک و متوسط و همچنین کمک به بهبود وضعیت آنها برای گذر از شرایط امروز اهمیت ویژه‌ای دارد که مدیریت در حوزه صنعت، یکی دیگر از امتیازهای مدرس خیابانی است.

وی ادامه‌داد: نمی‌توان شرایط نامطلوب بنگاه‌های تولیدی متأثر از تحریم و شیوع کرونا را منکر شد و از ایشان توقع داشت که بدون حمایت دولت در وضعیت مطلوب به تولید خود ادامه دهند، از این رو باید متولی دولتی این حوزه تخصص، دانش، تجربه کافی برای مدیریت این حوزه را داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف تهران م با اشاره به اینکه قطعا وکلای مردم در خانه ملت به دلیل وظیفه سنگینی که بر دوش دارند، بهتر از هرکسی شرایط فعلی اقتصاد کشور را درک می‌کنند، اظهارداشت: تعامل بالا میان قوه مقننه و مجریه در بستر نظام جمهوری اسلامی و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص همراهی مسؤلین برای حفظ اقتدار نظام، استقلال کشور و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، این نوید را می‌دهد که نمایندگان در جلسه رأی اعتماد بهترین تصمیم را اتخاذ خواهند کرد.

فاضلی در پایان متذکرشد: جامعه صنفی کشور در خصوص اصلاح نظام اقتصادی و صرایط بازار از مدرس خیابانی توقعات و سوالاتی دارد که پس از انتخاب ایشان به عنوان وزیر مطرح خواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108478

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید