اهداف سفر وزیر راه و شهرسازی به آذربایجان مشخص شد

0
۱۲۰ بازدید

 هیات کشورمان در این سفر دو روزه با مقامات جمهوری آذربایجان در خصوص چشم انداز توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های اقتصادی مختلف دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، نخستین روز از سفر هیئت سیاسی-اقتصادی کشورمان به جمهوری آذربایجان، وزیر راه و شهرسازی را عابدین خرّم، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، معاونین وزیر راه و شهرسازی و استاندار و اردبیل همراهی می‌کردند به بازدید از نحوه‌ی بازسازی و آشنایی با نیاز‌های مناطق آزاد شده‌ بویژه محور فضولی – زنگیلان و هورادیز اختصاص یافت.

اولین فرود هواپیمای خارجی در این فرودگاه تازه بازسازی شده به هیئت ایرانی اختصاص یافت تا تصویری نمادین از روابط حسنه دو کشور همسایه و آماده بودن زمینه همکاری‌های مشترک از جمله در بازسازی مناطق آزاد شده قره‌باغ کشیده شود. 

وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و رییس ایرانی کمیسیون  مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان و هیات همراه،  در اولین روز سفر به جمهوری آذربایجان از برخی مناطق آزاد شده در قره باغ بازدید کرد و با روند اجرای پروژه‌های زیر ساختی و  حمل و نقل در این مناطق آشنا شد.

فرودگاه بین المللی شهر آزاد شده فضولی ۲۶ اکتبر سال ۲۰۲۱ ( ۴ آبان ماه گذشته) طی مراسمی با حضور “الهام علی اف” و “رجب طیب اردوغان”  روسای جمهوری آذربایجان و  ترکیه افتتاح شد.

وزیر راه و شهرسازی ایران و هیات همراه اولین هیات رسمی خارجی است که پس از افتتاح فرودگاه بین المللی فضولی در سرزمین‌های آزاد شده آذربایجان، از طریق این فرودگاه وارد این کشور شدند.

در ادامه این سفر هیات ایرانی با فعالیت‌های انجام شده در قالب پروژه راه آهن هورادیز – آقبند که بخشی از مسیر حمل و نقل بین المللی در منطقه زنگیلان آذربایجان واقع در مرز ارمنستان است، آشنا شدند.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان همچنین با روند ساخت دومین فرودگاه بین المللی “زنگیلان” در مناطق آزاد شده آشنا شد.

 هیات کشورمان در این سفر دو روزه با مقامات جمهوری آذربایجان در خصوص چشم انداز توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های اقتصادی مختلف دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

گفتنی است؛ دیدار با رییس جمهوری آذربایجان، معاون نخست وزیر و وزیر توسعه دیجیتال و حمل و نقل این کشور از دیگر برنامه‌های سفر هیات ایرانی به باکو خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=170568