انگلیس از کسب و کارهایش خواست آماده پایان دوره انتقال برگزیت شوند

0
۱۹۳ بازدید

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد کشورش دوره انتقال برگزیت را در ۳۱ دسامبر تمدید نمی‌کند و اگر قرار است قراردادی منعقد شود، اختلاف های قابل توجه بین دو طرف باید طی روزهای آینده حل شوند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، دولت انگلیس از کسب و کارهایش خواست آماده پایان دوره انتقال برگزیت شوند و اعلام کرد قرارداد تجاری با اتحادیه اروپا بسته شود یا نشود، باید اقدامی انجام دهند. جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد کشورش دوره انتقال برگزیت را در ۳۱ دسامبر تمدید نمی‌کند و اگر قرار است قراردادی منعقد شود، اختلاف های قابل توجه بین دو طرف باید طی روزهای آینده حل شوند. آلوک شارما، وزیر بازرگانی انگلیس، گفت:«در حالی که تنها ۸۱ روز تا پایان دوره انتقال برگزیت مانده، کسب و کارها باید الان اقدام کنند تا مطمئن شوند برای شروع تازه انگلیس از ژانویه آماده هستند». وی تاکید کرد دوره انتقال به هیچ وجه تمدید نمی شود بنابراین زمانی برای از دست دادن وجود ندارد.

انگلیس در ۳۱ ژانویه سال جاری میلادی رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد ولی خروج آن بیش از ۴ سال از برگزاری رفراندوم ۲۰۱۶ طول کشید. دو طرف به دنبال یک قرارداد تجاری هستند که پس از پایان عضویت غیر رسمی انگلیس در ۳۱ دسامبر اجرایی شود.

مایکل بارنیر، مذاکره کننده اتحادیه اروپا و دیوید فراست نماینده انگلیس ادعا می‌کنند تا پانزدهم اکتبر به یک قرارداد می‌رسند ولی اختلافات اساسی بین دو طرف همچنان باقی خواهد ماند. هر دو طرف برای سناریوی برگزیت بدون قرارداد آماده می‌شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115103