انتقال نظام خرید تضمینی به بورس کالا

0
۲۷۰ بازدید

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

انتقال نظام خرید تضمینی به بورس کالا

وزارت جهاد کشاورزی هرساله پیشنهادهای خود را درباره میزان قیمت‌ها اعلام می‌کند، اما معتقد هستیم که باید در برنامه‌های توسعه‌ای خرید تضمینی به سمت بورس متمایل شود. با همکاری دستگاه‌های مرتبط، امیدواریم که نظام خرید تضمینی به بورس منتقل شود.

وزیر جهاد کشاورزی امروز در مصاحبه مطبوعاتی که در سالن نعمتی‌جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، درباره اجرایی شدن قیمت‌های تضمینی محصولات کشاورزی گفت: طرح خرید تضمینی محصولات کشاورزی به تصویب شورای اقتصاد رسیده است و محصولات زراعی و باغی را تحت پوشش قرار می‌دهد و از آنجا که این وزارتخانه باید طبق مصوبه عمل کند، این طرح در زمان‌هایی که قیمت محصولات پایین‌تر از بازار است، برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان انجام می‌شود. محمود حجتی افزود: وزارت جهاد کشاورزی هرساله پیشنهادهای خود را درباره میزان قیمت‌ها اعلام می‌کند، اما معتقد هستیم که باید در برنامه‌های توسعه‌ای خرید تضمینی به سمت بورس متمایل شود.

وی خاطرنشان کرد: بورس کالاهای کشاورزی می‌تواند با توجه به بازار، محصولات را خریداری کرده و مابه‌التفاوت را از دولت تحویل گیرد. به گزارش ایانا ، وزیر جهاد کشاورزی در پایان افزود: این کار به‌تازگی آغاز شده و امیدواریم که نظام خرید تضمینی هرچه سریع‌تر با سیاست‌گذاری‌های اعمال‌شده، از حالت سنتی خارج شده و به بورس منتقل شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=10676