انتقاد سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از سفارتخانه‌های دولت دهم و یازدهم؛ ارائه تسهیلات به ایرانیان خارج از کشور یک شعار است

0
۳۱۱ بازدید

       در دولت قبلی خیلی جدی این مسائل مطرح شده و حتی شورای عالی ایرانیان تشکیل دادند٬ در دولت فعلی نیز این مساله مورد توجه قرار گرفته اما متاسفانه نه در دولت قبلی و نه در دولت کنونی نتیجه‌ای دیده نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با انتقاد از عملکرد دولت‌های دهم و یازدهم در ارائه تسهیلات به ایرانیان خارج از کشور، گفت: برون‌رفتی وجود ندارد که بگوییم ایرانیان خارج از کشور در چند موضوع ساماندهی شدند و چنین تسهیلاتی به آنان ارائه شده٬ اکنون وقت آن رسیده تا بخش دیگری از خدمات در دستور کار قرار بگیرد. استراتژی حمایت از ایرانیان خارج از کشور اگرچه خوب و ارزشمند است ولی همواره در حد یک شعار باقی می‌ماند.

حسین نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با ایلنا؛ توجه نظام جمهوری اسلامی نسبت به ایرانیان خارج از کشور را یک استراتژی خوب و موفق ارزیابی کرد و گفت: ظرفیت بزرگی از کشور ما در خارج از مرز‌ها وجود دارد. به هرحال این شهروندان، اختیارات اقتصادی و نظریه‌های فکری مناسب و موفق داشته و علاقه‌مند به خدمتگذاری برای هموطنان خود هستند که از این جهت باید همواره مورد توجه قرار بگیرد. کما اینکه چنین استراتژی و دیدگاهی نیز در دولت قبلی و فعلی مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در دولت قبلی خیلی جدی این مسائل مطرح شده و حتی شورای عالی ایرانیان تشکیل دادند و همچنین در دولت فعلی نیز مورد توجه قرار گرفت. اما متاسفانه نه در دولت قبلی و نه در دولت کنونی نتیجه‌ای دیده نمی‌شود.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که ضعف جمهوری اسلامی در ارائه تسهیلات به ایرانیان خارج از کشور تا چه اندازه متوجه نحوه عملکرد سفارت خانه‌ها می‌شود، تصریح کرد: سفارتخانه‌ها در این زمینه فعال نیستند. در واقع برون‌رفتی وجود ندارد که بگوییم ایرانیان خارج از کشور در چند موضوع ساماندهی شدند و چنین تسهیلاتی به آنان ارائه شده است٬ اکنون وقت آن رسیده تا بخش دیگری از خدمات در دستور کار قرار بگیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7971