انتقاد از برخی تصمیم گیری‌های ناپخته در حوزه تولید

0
۳۷۵ بازدید

در حال حاضر تقریبا ۴۰ درصد از مواد اولیه صنایع فولاد کشور اعم از کنسانتره و گندله توسط چادرملو تامین می‌شوند.

به گزارش جهان اقتصاد، سید محمد ابریشمی، مدیرعامل مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو با بیان اینکه معدن چادرملو در حال حاضر ۸۰ میلیون تن ذخیره قابل برداشت (Mineable) داشته که تا حدود ۵ سال دیگر را پاسخگو است، گفت: به منظور افزایش طول عمر معادن چادرملو باید تمهیداتی از قبیل خرید سنگ آهن از معادن منطقه، مطالعه و برنامه ریزی جهت استخراج سنگ آهن های زیرزمینی منطقه، دسترسی به اکتشافات جدید منطقه که به تازگی شناسایی شده است را در دستور کار قرار داد.

مدیر مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو تاکید کرد: چادرملو تاکنون حتی یک تن هم کنسانتره سنگ آهن صادر نکرده است.ابریشمی گفت: شرکت چادرملو همواره در جهت توسعه فعالیت‌ها با هدف ایجاد ارزش افزوده در مواد تولیدی می اندیشد.وی همچنین افزود: این شرکت جهت تحقق چشم انداز توسعه خود در بسیاری از طرح های زیر بنایی صنعت فولاد نیز مشارکت فعال دارد.

وی با اشاره به رونق تولید و ظرفیت بالای معدن و صنایع معدنی در کاهش اثرات محدودیت ها و مشکلات دوران تحریم افزود: توقع فعالان تولید این است که در مورد کنسرسیوم یادشده مقررات دست‌وپاگیر و زمان‌بر بخشنامه‌های عادی اعمال نشود و با تسهیل واگذاری پهنه‌ها و همکاری و هماهنگی تمامی بخش‌ها این مجموعه بتواند سریعا منابع خود را برای ورود به فعالیت اکتشافی به کار گیرد.

ابریشمی همچنین با انتقاد از برخی تصمیم گیری‌های ناپخته و موانع بازدارنده رونق اقتصادی که همگی ناشی از سوء مدیریت داخلی بوده و هیچ ارتباطی به تحریم‌ها ندارد، گفت: برای مثال سازمان‌های ستادی در تامین گازوئیل ماشین آلات چادرملو سخت‌گیری و به نوعی سنگ‌اندازی می کنند. درحالی‌که تحقق چشم اندار ترسیم شده، تضمین کننده آینده فولاد کشور و تدوام بخش فعالیت‌های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خواهد بود.

به گفته بشیرراد، رییس دفتر بودجه و گزارشات چادرملو، این شرکت در مجموع برای اجرای طرح‌های توسعه و در دست اجرای خود به منظور تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده در محصولات فولادی، بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال سرمایه گذاری کرده است و توانسته ۷  هزار شغل بطور مستقیم و ۳۵ هزار شغل بطور غیر مستقیم ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=99209