انتظار برای تخصیص سهم اصناف از وام رونق بخشی تولید

0
۳۲۷ بازدید

رئیس اتاق اصناف ایران مطرح‌کرد:

انتظار برای تخصیص سهم اصناف از وام رونق بخشی تولید

رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به نامه نگاشته شده در مورد تعیین سهم اصناف از وام ۱۶ هزار میلیارد تومانی به منظور رونق بخشی تولید، گفت: ضمن ارائه پیشنهادات مورد نظر در انتظار پاسخ مکتوب وزیر صنعت، معدن و تجارت هستیم.

علی فاضلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که تاکنون هیچ‌گونه تسهیلاتی در اختیار بنگاه‌های کوچک و متوسط صنفی قرار نگرفته است، بیان کرد: قرار نیست تنها به تولید توجه شود؛ هرچند قبول داریم که تولید به عنوان محور اقتصاد مقاومتی مطرح است، اما باید بپذیریم اگر در بخش خدمات و به ویژه در نظام فروشگاهی ساماندهی درستی را مدنظر قرار ندهیم، یقینا تولید رشد نخواهد کرد.

وی ادامه داد: یکی از ابزار رشد و رونق تولید ساماندهی بخش خدماتی و به ویژه نظام فروشگاهی است و به همین دلیل رونق در بخش تولید و نظام فروش باید به صورت همزمان دیده شود.

رییس اتاق اصناف ایران با بیان این‌که مطالب مورد نظر در خصوص نادیده گرفتن اصناف در بخش وام ۱۶ هزار میلیارد تومانی به منظور رونق بخشی تولید به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است، ادامه داد: در پاسخ این مطالبه عنوان شد که صنف و صنعت به صورت همزمان در نظر گرفته شده است، اما ما تاکید داریم که سقفی برای اصناف تعیین و ابلاغ شود.

فاضلی افزود: پیشنهادات لازم ارائه شده و ما منتظر جواب مکتوب از طرف وزارتخانه هستیم.

وی با عنوان این‌که مساله‌ مورد تاکید ما چگونگی اخذ این تسهیلات است، خاطر نشان کرد: سوال مطرح شده این است که آیا این تسهیلات تخصیص داده می‌شود یا خیر؟ ما امیدوار به تحقق این اتفاق هستیم؛ هرچند حساب ویژه‌ای روی آن باز نکرده‌ایم، اما به دنبال آن هستیم تا برخی دستورالعمل‌های دست و پاگیر در بخش تولید را حذف کنیم و به مردم اجازه تصمیم‌گیری دهیم تا در فعالیت‌های اقتصادی ایفای نقش کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35435