انتشار فیش های حقوقی وزارت کار و تامین اجتماعی درهفته آینده

0
۷۹۱ بازدید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده هفته آینده فیش های حقوقی مسئولان و معاونان وزارت کار و مدیران و معاونان سازمان تامین اجتماعی در سایتی جداگانه انتشار داده می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده هفته آینده فیش های حقوقی مسئولان و معاونان وزارت کار و مدیران و معاونان سازمان تامین اجتماعی در سایتی جداگانه انتشار داده می شود.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی درهمایش بررسی کارنامه سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید اظهارکرد: هفته آینده حقوق همه مدیران تامین اجتماعی، وزارت کار، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی روی سایت قرار داده می شود تا شفاف سازی در این زمینه انجام می شود.
وی تصریح کرد: اگر فردی هم در این زمینه نقدی داشت یک مکانی در سایت طراحی شده که جواب نقد آنان را نیز داشته باشیم.
وی با بیان اینکه وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی پیشتاز در شفافیت انتشار فیش های حقوقی خود خواهد بود، گفت: امیدواریم انتشار فیش های حقوقی این وزارتخانه زمینه شفاف سازی را فراهم و شاهد باشیم.
ربیعی ادامه داد: براساس منشور اخلاقی که درسال ۹۴ ابلاغ کردیم همچنین ۳۵ درصد حقوق هیات مدیره تامین اجتماعی در سال ۹۳ نسبت به ۹۲ کاهش داده شد.
وی با بیان اینکه هیچ کس بیش از یک هیات مدیره نمی تواند حقوق دریافت کند ادامه داد: این موضوع برای مدیرعامل آن سازمان مستثنی است.
ربیعی اضافه کرد: براساس گزارش معاون اول رئیس جمهور، سازمان بازرسی کل کشور، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات و تامین اجتماعی درخصوص فیش های حقوقی روسفید شده اند.
وزیر کار ادامه داد: فقط یک مورد مربوط به مدیرعامل بانک رفاه در حوزه وزارت کار بود که ۷۳۳ میلیون تومان از حقوق آن فرد برگردانده شد.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه برخی می خواهند از این وضعیت سوءاستفاده کنند افزود: دولت از این فرصت تاریخی استفاده می کند و عده ای فکر نکنند که سوار موج شده اند تا دولت روحانی را خراب کنند وهرچه این موج نیز شدیدتر شود روحانی استوارتر ایستاده است، فضای مجازی برای ما یک نعمت است.
ربیعی خاطرنشان کرد: حقوق مدیرعاملان شصتا در گذشته کمتر از ۱۲ میلیون تومان بود که این رقم با تمام دریافتی شامل حقوق و اضافه کار بوده است.
وی با بیان اینکه دولت فسادساز با دولت فسادسوز متفاوت است، تصریح کرد: با اطمینان می گویم که دولت روحانی فسادسوز است.
وزیرکار در ادامه با بیان اینکه متاسفانه عده ای هنوز نگاه درست به تامین اجتماعی ندارند، افزود: عده ای می گویند کجای دنیا صندوق ها بنگاهداری می کنند که البته باید پرسید کجای دنیا این روند صورت نمی گیرد.
ربیعی اظهارکرد: ما یک نفر را اخراج نمی کنیم مگر دوره عمر بنگاهش تمام شده باشد که البته در یک سلسه مراتب دوره مرگ و میر بنگاه ها هم فرا می رسد، ما تعدیل نیروها در صندوق ها نداشته ایم.
وی افزود: امروز با کمال افتخار صحبت می کنم اجازه نداده ایم که بنگاه های اقتصادی به طورسامان یافته حیات خلوت برخی ها باشد اگرچه ممکن است برخی کاستی ها نیز در این زمینه وجود داشته باشد.
ربیعی با بیان اینکه ما رابطه سالم تصمیم گیری در تامین اجتماعی را تصویب کرده ایم افزود: اکنون هیچ کس به تامین اجتماعی نظر ندارد.
وی درادامه به استیضاح سه وزیر رفاه درگذشته به خاطر مشکلات در سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: وزیر رفاهی نداشته ایم که یک دوره چهارساله را طی کند که البته به خاطر سیاست های فقر نبوده بلکه به خاطر بنگاه های اقتصادی بوده است و ما امروز محکم برای تقویت بنگاه ها ایستاده ایم.
ربیعی ادامه داد: سه وزیر در گذشته به خاطر اختلاس و اختلاف در تامین اجتماعی استیضاح شدند و امروز ما افتخار می کنیم که سازمان تامین اجتماعی را به افرادی امین سپرده ایم.

وزیرکار گفت: ما به تامین اجتماعی قدرتمند و پایدار نیاز داریم و اگر جامعه بخواهد وارد بحران اجتماعی نشود باید تامین اجتماعی پایدار داشته باشیم و در سایه آن می توان برنامه های سخت را اجرا کرد.
ربیعی خاطرنشان کرد: سالانه دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه بیمه بیکاری هزینه می کنیم و قطعا یک نظام درمان مناسب در تامین اجتماعی می تواند از خطر سقوط مستمری بگیران و حقوق بگیران به تله فقر جلوگیری کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای بازنشستگان کشوری و مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی بیمه تکمیلی را اجرا خواهیم کرد و مصوبه آن را از هیات امنا خواهیم گرفت، بار مالی آن نیز از محل شرکت های سرمایه گذاری خودمان تامین خواهیم کرد.
ربیعی ادامه داد: هنوز برای رسیدن به زندگی بازنشستگی با کرامت فاصله داریم و تلخ است که کسی یخچالش خالی باشد.
وی گفت: ما برای ارائه خدمت به بازنشستگان و مستمری بگیران دروغ نمی گوییم، دروغ این است که شب انتخابات حقوق ها را اضافه کنیم و بعد از یک تا دو ماه آن را قطع کنیم و ما این کار را انجام نمی دهیم.
درهمایش بررسی کارنامه سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید با عنوان تامین اجتماعی از نگاهی دیگر از طرح جدید جلد دفترچه درمان و تصاویر مسابقه عکس سلفی من و پدر یا مادر کارگرم رونمایی شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36199