انتخابات در وزارت کشور کلید خورد

0
۲۹۵ بازدید

وزیر کشور ضمن توصیه‌های انتخاباتی به معاونین امنیتی و سیاسی استانداری‌های سراسر کشور، گفت: از امروز انتخابات در وزارت کشور کلید خورد و شماها متولیان حق‌الناس در اجرای انتخابات هستید.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست تخصصی با معاونین سیاسی امنیتی استانداری‌های سراسر کشور که صبح دیروز در وزارت کشور برگزار شد، گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به آنچه در دنیای اسلام می‌گذرد، بی‌تفاوت باشیم که این اساس قانون اساسی و خواست ملت است و باید حضوری فعال، مبتکرانه و موثر داشته باشیم و این به معنای دخالت در امور کشورها نیست؛ بلکه یک نوع کمک مستشاری و استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای است.
وی با بیان اینکه حوادثی که در منطقه اتفاق می‌افتد، در ایران نیز تاثیرگذار است، گفت: به دلیل همجواری مرزی، بسیاری از حوادث منطقه‌ای در کشور ما تاثیرگذار است. بنابراین برای حفظ امنیت ملی، باید تدابیر لازم در منطقه را انجام دهیم و با شناختی که از علت اصلی حوادث و تحولات داریم، این مسائل را ناشی از دخالت کشورهای غربی به خصوص آمریکا می‌دانیم.
وزیر کشور تاکید کرد: ایجاد فرقه‌های مذهبی و حمایت و پشتیبانی از آنان از سوی آمریکا صورت می‌گیرد و یقین داریم که این تحولات برنامه‌ریزی شده برای پیشبرد اهداف رژیم صهیونیستی در منطقه است.
رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به مولفه‌های قدرت و سیاست، ادامه داد: برای آنکه به صورت مبنایی و اصولی شرایطی در داخل کشور ایجاد کنیم که با کمترین آسیب‌پذیری، کشور را پیش ببریم، لازم است به مولفه‌های قدرت و سیاست بپردازیم.
وی اولین مولفه قدرت را مردم خواند و گفت: با توجه به برداشت‌هایی که از نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، مردم همیشه تعیین‌کننده امنیت در داخل کشور بوده‌اند. پس اولین گام این است که برای ایجاد وحدت و انسجام ملی بکوشیم.
وزیر کشور تصریح کرد: هر چیزی که وحدت مردم، اعتقاد و باور آنان را نسبت به نظام اسلامی خدشه‌دار کند، در جهت خواست دشمنان حرکت کرده است و اینکه رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیرشان شرایط منطقه را تحلیل کردند و به مقوله وحدت پرداختند، به یقین این موضوع در داخل کشور اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
رحمانی فضلی، امنیت و سیاست داخلی را اصلی‌ترین وظیفه معاونین امنیتی نام برد و گفت: ما باید برای تقویت وحدت در کشور تلاش کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8990