انار ارگانیک در جشنواره یلدا

0
۵۰۲ بازدید

گروه فرهنگ وهنر: جشنواره فروش و نمایشگاه عرضه مستقیم مواد غذایی، شوینده و بهداشتی ویژه شب یلدا، از دیروز – ۲۳ آذر – تا جمعه – ۲۸ آذر – در ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) برپاست و در این جشنواره آجیل و مواد غذایی با تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصد به فروش می رسد.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، در این جشنواره که توسط اتحادیه بنکداران مواد غذایی برگزار شده است، مواد غذایی شامل برنج، روغن، حبوبات، کنسرو، مواد شوینده و بهداشتی، آجیل، سوغات شهرستان‌ها و میوه‌های زمستانی از جمله انار را عرضه می‌شود.
مرتضی یارمحمدی، عضو هیات مدیره اتحادیه بنکداران مواد غذایی در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نمایشگاه و فروش ویژه از امروز تا بیست و هشتم آذر ماه برقرار است و ۱۵۰ شرکت محصولات خود را دراین مکان عرضه می کنند.
وی در مورد قیمت محصولات گفت: بنا به میزان سود هر کالا، رقمی حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار برای اجناس درنظر گرفته شده است.
یارمحمدی همچنین درباره نحوه نظارت بر کیفیت کالاها در نمایشگاه توضیح داد: بازرسی اصناف بر کیفیت‌ها نظارت می کند تا جنسی را که قیمت گذاری کرده ایم با همان کیفیت و قیمت به دست مردم برسد.
این عضو هیات مدیره اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان این‌که امسال قیمت آجیل، خشکبار و میوه نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۲۰ درصد گران‌تر است، گفت: اجناس نسبت به قیمتی که در بازار وجود دارد، در این جشنواره ارزان‌تر به مشتریان فروخته می شود.
وی در پاسخ به این که قرار بود برای رونق داشتن کسب و کار اصناف مرتبط به جای برگزاری نمایشگاه، تخفیف‌های ویژه‌ای را خود اصناف مرتبط در نظر بگیرند، گفت: قرار بود این اتفاق در سطح صنوف با ارائه مجوز انجام شود که بنا به دلایلی انجام نشد. حتی انتظار داشتیم که تولیدکنندگان به طور مستقیم در نمایشگاه حضور یابند ولی اکثرا واسطه ها دراین مراسم شرکت کردند.
انار ارگانیک درجشنواره یلدا
یک باغدار ساوه ای با اشاره به حضور ۴ ساله باغداران ساوه ای در جشنواره یلدا گفت: بخاطر کیفیت محصولات استقبال خوبی در نمایشگاه سالهای پیش داشتیم .
حسین قربانی با اشاره به جهانی بودن نام انار ساوه افزود : محصولات برداشت شده در این شهر بخاطر تغییر بالای دما دارای پوستی نازک ، درصد ابدهی بالا و از دانه هایی بیشتر برخوردار است .
وی با اشاره به تولید انار دون سیاه در این شهر افزود: محصولات ما ارگانیک بود ه وبه هیچ وجه از کودهای شیمایی در باغات خود استفاده نمی کنیم و صرفا از کودهای زیستی و طبیعی استفاده می شود و دارای مجوز ارگانیک از اتحادیه اروپا هستم .
قربانی در پاسخ به سوالی مبنی بر قیمت محصولات عرضه شده در این جشنواره گفت: قیمت ها در مقایسه با قیمت های خارج از جشنواره نازل تر بوده و انارهای از کیلویی ۲هزار تا ۵ هزار عرضه می شود.
وی با اشاره به باغ ۴۰هکتاری خود در شهر ساوه اضافه کرد : اگر قمیت ها را با کیفیت محصولات بسنجیم انار کیلویی ۲هزار تومان جشنواره را در بیرون تا ۵هزار تومان هم نمی شود خریداری کرد .
قربانی با اشاره کم و کیف جشنواره امسال گفت: تعداد شرکت کنندگان در جشنواره امسال ۸ نفر بوده که ۴ نفر از شهرستان ساوه ۱ نفر کوهخدشت ۱ نفر کاشمر و ۱ نفر از مشهد هستند.
قربانی در آخر گفت : تقریبا صد ردر صد محصولاتی در چشنواره به فروش می رسد و ا ین بخاطر کیفیت بالای محصولات است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7991