کد خبر: 5318
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۳
گروه : جامعه

امید های بر باد رفته،این فساد اخلاقی را نمی توان تحمل کرد

امید های بر باد رفته،این فساد اخلاقی را نمی توان تحمل کرد

محمود دهقان - در تورنومت بازیهای آسیایی 2014 اینچئون اولین شکست تاریخ فوتبال ایران مقابل ویتنام رقم خورد! آن هم با نتیجه 4 بر یک!


در دومین بازی از این گروه نیز تیم امید ایران به تساوی يک ـ يک برابر قرقيزستان رضایت داد و حذف شد. ورزش، خصوصا فوتبال یک کشوری همیشه در اوج نیست و روزهای خوب را سپری نمی کند و این چیزی طبیعی است اما شکست 4 بر 1 برابر ویتنام و تساوی مقابل قرقیزستان اتفاقی بود که قطعا باید از سوی کارشناسان چرایی آن بررسی شود و مشخص شود کار شکنی از کجا بوده و چه کسانی با مدیریت، برنامه ریزی، مربیگری و بازی بد و غلط این افتضاح را به بار آوردند.
از نتیجه که بگذریم ننگ به بار آمده از سوی یکی از اعضای اعضامی تیم فوتبال امید در اینچئون را چه کسی باید پاسخ دهد؟ آبروی 70 میلیون ایرانی در کره جنوبی و در تمام آسیا رفته است، جواب این کار را نه خود فرد بلکه فدراسیون فوتبال باید بدهد، فدراسیون مسئولیت این گند و فساد ایجاد شده را باید بر عهده بگیرد.
لازم به توضیح است بر اساس خبرهای شنیده شده این فرد خاطی که از دهکده بازی ها اخراج شد هم اکنون ممنو الخروج است و در یکی از مسافرخانه های شهر اسکان داده شده است.
مسئولان محلی کره‌جنوبی هنوز زمان برگزاری دادگاه مسئول تدارکات تیم فوتبال امید را اعلام نکردند. گفته می‌شود پنج مورد از تخلفات آزار و اذیت در اینچئون گزارش شده و کمیته برگزاری بازیهای آسیایی اعلام کرده به شدت با چنین تخلفاتی برخورد خواهد کرد. یکی از این متخلفین هم فلسطینی بوده که متواری شده است.