امکان فعالیت در اماکن مسکونی برای شرکت‌های دانش بنیان بلامانع شد

0
۴۷۴ بازدید

فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر درتهران در اماکن مسکونی براساس تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران ومعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بلامانع اعلام شد.

فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر درتهران در اماکن مسکونی براساس تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران ومعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بلامانع اعلام شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، براساس تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در راستای اجرایی شدن سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به امضاء رسید، شرکت­های دانش بنیان مستقر در تهران امکان فعالیت در اماکن مسکونی را پیدا کردند.
به منظور عملیاتی شدن این اقدام، صورت جلسه ­ای مابین معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری به امضا رسید.
بر این اساس ابلاغیه­ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۱۵ به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد.
در این ابلاغیه که براساس تفاهمنامه یادشده، منتشر شد، آمده است: استقرار آن دسته از شرکت­های دانش بنیان که از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می شوند، در اماکن مسکونی واقع در پهنه­های کار و فعالیت و مختلط (پهنه ­های M و S) که دارای شاکی خصوصی و یا آراء کمیسیون­های ماده صد نباشند (مشابه دفاتر مهندسی)، بلامانع است.
بر همین اساس برخی اهداف تفاهم نامه بین معاونت علمی و فناوری و شهرداری تهران، توسعه اقتصاد دانش بنیان در شهر تهران، کمک به حل مشکلات شهرداری از طریق نوآوری و فناوری، ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، ایجاد و توسعه فرصت های شغلی برای دانش آموختگان، بازارسازی و بازاریابی محصولات دانش بنیان زیر نظر کمیته­ای مشترک در حال پیگیری است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36044