کد خبر: 3811
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

امیرعبداللهیان: مقاومت فلسطین فقط بخشی از ذخایر موشکی‌اش را استفاده کرده است

امیرعبداللهیان: مقاومت فلسطین فقط بخشی از ذخایر موشکی‌اش را استفاده کرده است


معاون عربي و آفريقاي وزير امور خارجه که بامداد شنبه در راس هياتي به منظور رايزني و تبادل نظر با مقامات لبناني درباره تحولات منطقه از جمله تجاوز وحشيانه رژيم صهيونيستي به غزه، به لبنان سفر کرد، صبح امروز (شنبه)، با نبيه بري، رييس مجلس اين کشور ديدار کرد.
به گزارش ايسنا، حسين اميرعبداللهيان در اين ديدار با تاکيد بر حمايت قاطع ايران از مقاومت مردم مظلوم فلسطين در برابر تجاوزات رژيم غاصب صهيونيستي، افزود: براساس اطلاعات موجود، مقاومت تاکنون تنها بخش اندکي از ذخاير موشکي و مهمات خود را مورد استفاده قرار داده و در صورتي که رژيم صهيونيستي دست از حملات وحشيانه خود به غزه و محاصره آن برندارد، شکست سختي در انتظار آن رژيم خواهد بود.
او حرکت اخير داعش در عراق و تجاوز وحشيانه رژيم صهيونيستي در غزه را در روندي هم‌سو با يکديگر ارزيابي کرد و با محکوم کردن اخراج مسيحيان از موصل گفت: جنايت و نسل کشي، نقطه اشتراک داعش و رژيم صهيونيستي است و اين مساله که همه اين اقدامات برگرفته از يک خط فکري در منطقه است.
نبيه بري، رييس مجلس لبنان نيز با اشاره به نشست امروز مجلس لبنان با حضور نمايندگان کليه طوايف و جريان‌هاي سياسي در حمايت از غزه و هم‌چنين در محکوميت جنايات داعش در موصل، گفت: مردم لبنان يکپارچه و منسجم جنايت صهيونيست‌ها را در غزه را محکوم کرده و از مقاومت ملت مظلوم فلسطين در برابر رژيم صهيونيستي حمايت مي‌کنند.
رييس مجلس لبنان با تاکيد بر ضرورت حفظ انسجام و وحدت ملت‌هاي منطقه در برابر توطئه‌هاي دشمنان ادامه داد: رژيم صهيونيستي که منشا اصلي فتنه‌انگيزي در منطقه است، تصور مي‌کرد با توجه به درگير بودن ملت‌هاي منطقه به مشکلات داخلي خود، فرصت مناسبي براي حمله به غزه در اختيار دارد اما پاسخ مقاومت آن‌ها را غافلگير کرد.
در اين ديدار که محمد فتحعلي، سفير ايران در بيروت نيز حضور داشت درباره روابط دوجانبه و آخرين تحولات منطقه بحث و گفت‌وگو شد.