امسال اشتغالزایی در صنایع کشور ۲۸ درصد رشد کرد

0
۸۷ بازدید

معاون امور صنایع وزارت صمت از فعال شدن ۱۵۰۰واحد تولیدی و صنعتی راکد در کشور خبر داد و گفت:این واحدهای تولیدی و صنعتی در استان‌ها به چرخه تولید برگشتند که از این آمار در استان اردبیل ۵۶ واحد با اشتغال‌زایی ۱۲۰۰ نفر می باشد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا،مهدی صادقی نیارکی روز دوشنبه در همایش فعالان بخش خصوصی اردبیل افزود:در ۱۰ ماه امسال برای ۱۰۷ هزار نفر در بخش صنعت کشور اشتغال ایجاد شده است.

وی با اشاره به افتتاح طرح‌های صنعتی در کشور افزود:امسال پنج هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در کشور به بهره برداری رسیده که نشان می دهد به رغم مشکلات ناشی از بیماری کرونا و تحریم‌های ظالمانه جهش خوبی در صنعت کشور اتفاق افتاده است.

صادقی نیارکی افزایش صدور پروانه بهره‌برداری صنایع را یادآور شد و گفت : در ۱۰ ماه امسال میزان صدور پروانه بهره ‌رداری واحدهای صنعتی ۸ درصد و جواز تاسیس هم ۳۸ درصد رشد داشته است.

معاون امور صنایع وزارت صمت از فعال شدن ۱۵۰۰واحد تولیدی و صنعتی راکد در کشور خبر داد و گفت:این واحدهای تولیدی و صنعتی در استان‌ها به چرخه تولید برگشتند که از این آمار در استان اردبیل ۵۶ واحد با اشتغال‌زایی ۱۲۰۰ نفر می باشد.

وی افزود: این وزارتخانه تلاش داشته امسال مواد اولیه مورد نیاز صنایع را با قیمتی پایین تامین و در اختیار تولید کنندگان قرار دهد تا آنها با کمترین مشکل به تولید و اشتغال بپردازنند.

صادقی نیارکی ادامه داد:برای تامین نقدینگی صنایع از سه طرح استفاده شد که یکی از طرح‌ها به نام رونق تولید است و در این طرح این وزارتخانه با انعقاد تفاهمنامه با بانک‌های عامل با پرداخت تسهیلات نقدینگی مورد نیاز صنایع را تامین کرد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت: طرح دیگر استفاده از کارگروه رفع موانع تولید است که در این کارگروه اقدامات ارزنده‌ای برای تامین نقدینگی صنایع انجام شد و یکی از این فعالیت‌ها تصویب تامین ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از شورای پول و اعتبار برای تزریق در صنایع است.

وی بیان کرد: طرح سوم افزایش پرداخت تسهیلات با توجه به صورت‌های مالی بنگاه‌هاست که در گذشته بر اساس برآورد و میانگین ۷۰ درصد صورت مالی هر بنگاه تسهیلات پرداخت می‌شد که این سقف تا ۹۰ درصد افزایش یافته است.

صادقی نیارکی با تشریح شاخص‌های تولید و رشد سرمایه‌گذاری صنعتی گفت: شاخص‌های کلان بیانگر روند روبه رشد در حوزه صنعت است و در استان اردبیل هم میزان جواز تاسیس از ۱۳۲ به ۲۱۷ جواز تاسیس افزایش یافته است.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به هدفگذاری توسعه ساخت داخل در استان‌ها اظهار کرد:در سال جاری افزایش تولیدات داخلی با هدف مدیریت واردات و کاهش ارزبری در استان‌ها هدفگذاری شده است و تلاش دولت با همکاری مجلس و قوه قضائیه تداوم تولید ،خفظ اشتغال و توسعه صادرات در کشور است. افتتاح ۲ طرح تولیدی با سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ﷼ و اشتغال‌زایی برای یک هزار و ۲۲۰ نفر و بازدید از چند واحد صنعتی از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه به استان اردبیل بود. در این همایش از صادرکنندگان نمونه استان اردبیل تجلیل شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=136284

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here