امروز ۲۰ پروژه صنعت آب و برق افتتاح شد

0
۱۳۹ بازدید

وزیر نیرو گفت: روز یکشنبه موفق به افتتاح ۳۵ طرح سازوکاری شدیم و امروز نیز از ۲۰ پروژه ساخت‌ و سازی با سرمایه‌گذاری ۵۸۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، مراسم افتتاح ۲۰ پروژه صنعت آب و برق در قالب هفته هفته چهل و سوم پویش هر هفته الف ب ایران با مشارکت ۵ استان کشور برگزار شد.

در این مراسم، رضا اردکانیان، وزیر نیرو با اشاره به برگزاری این پویش در ۲ روز از هفته جاری، گفت: روز یکشنبه موفق به افتتاح ۳۵ طرح سازوکاری شدیم و امروز نیز از ۲۰ پروژه ساخت‌ و سازی با سرمایه‌گذاری ۵۸۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

*افتتاح ۶۶ هزار میلیارد پروژه توسط وزارت نیرو در سال ۹۹
وزیر نیرو با اشاره به این نکته که افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق منوط به دستور و وزیر نبوده و کلیه ارکان این وزارت‌خانه به همراه بخش خصوصی برای پیش رفتن اهداف پویش همه توان خود را به میدان آوردند، گفت: تا پایان هفته چهل سوم از پویش هر هفته الف به ایران، ۲۹۱ پروژه با سرمایه‌گذاری ۶۶ هزار میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسیده است و در تلاشیم این رویه را تا انتهای دولت در سال ۱۴۰۰ ادامه بدهیم.

وی با اشاره به اینکه همراه با همکاران وزارت نیرو مصوبات مجلس شورای اسلامی پیرامون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ را به طور دقیق بررسی می‌کنیم، گفت: در مجموع امیدواریم با اتخاذ تصمیمات درست پیرامون بودجه سال آینده، مسیری را که شروع کردیم ادامه دهیم.

*سرمایه‌گذاری ۶.۷ میلیاردیورویی خارج از بودجه برای طرح‌های اولویت‌دار صنعت آب و برق
اردکانیان با اشاره به اینکه در طول دولت تدبیر و امید علاوه بر منابع ناشی از بودجه از منابع مالی غیر بودجه‌ای نیز بهره‌بردیم، گفت: در طول عمر دولت تدبیر و امید تا کنون ۶.۷ میلیارد یورو از منابع ارزی غیر از بودجه و ۶۵ هزار میلیارد تومان منابع ریالی خارج از چهارچوب بودجه برای طرح‌های الویت دار صنعت آب و برق مورد استفاده قرار گرفته است.

صبح امروز مورخ ۱۲ اسفندماه سال جاری، “وزیر نیرو دستور افتتاح ۲۰ پروژه صنعت آب و برق در ۶ استان کشور را صادر کرد. از ۲۰ پروژه افتتاح شده ۶ پروژه در استان کرمانشاه، ۴ پروژه در استان گیلان، ۶ پروژه در دو استان آذربایجان شرقی و فارس، دو پروژه در استان بوشهر، یک پروژه در همدان و یک پروژه برق‌رسانی روستایی در ۱۷ استان کشور قرار دارد.

*افتتاح ۲۰ پروژه در چهارچوب هفته ۴۳ پویش وزارت هر هفته الف ب ایران
بر این اساس، ۶ پروژه صنعت آب و برق استان کرمانشاه شامل تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین، احداث و توسعه سه پست، ۴.۶ کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع و یک نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات انرژی، بهبود تغذیه پست فوق توزیع، جبران افت ولتاژ شبکه و تامین برق مشترکان جدید افتتاح شد.

در همین راستا ۸۳ روستای کشور از این پس دارای نعمت برق پایدار بوده و میزان برق‌رسانی به روستاهای کشور به ۹۹.۷ درصد رسیده است.

گفتنی است در این مراسم، استانداران ۵ استان مذکور به همراه امام جمعه شهرهایی که پروژه در آن افتتاح می‌شود و مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور به صورت ویدئو کنفرانسی حضور داشتند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=135473

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here