کد خبر: 133758
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

امروز ۱۲۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تحویل داده شده

امروز ۱۲۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تحویل داده شده

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، سید مرتضی بختیاری رور چهارشنبه در حاشیه واگذاری ۱۲۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان قزوین، در جمع خبرنگاران افزود: امروز شاهد افتتاح ۱۲۰ واحد مسکونی نیازمندان در استان قزوین هستیم که قرار بود ۳۷۰ واحد مسکونی تحویل داده شود و امیدواریم تا خرداد ۱۴۰۰ کلیه واحدهای مسکونی آماده شده و واگذار شوند.

وی با بیان اینکه اولویت احداث مسکن مددجویان برای ایتام و زنان سرپرست خانواده است، اظهار داشت: نهضت احداث مسکن برای خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد ادامه دارد.

بختیاری با بیان اینکه طبق برنامه ریزی صورت گرفته در حوزه ایتام تلاش می کنیم مشکل مسکن این قشر را حل نماییم،افزود: در استان قزوین سرانه پرداخت به هر یتیم ۷۰۰ هزار تومان بوده که این میزان در استانهای دیگر ۱۰۰ هزار تومان است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: مددجویان فاقد مسکن باید شناسایی شوند تا با برنامه ریزی مناسب برای همه افراد نیازمند واحدهای مسکونی تاسیس کنیم.

وی گفت: تفاهم نامه ای با بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن منعقد شده است که طی آن ۱۰ هزار واحد در مناطق محروم و روستایی تاسیس شود.

بختیاری تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز در بودجه دولت پنج هزار میلیارد تومان برای ۵۰ هزار واحد مسکونی نیازمندان در نظر گرفته شده است که بخشی از آن به کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص پیدا می‌کند و امیدواریم ظرف سه سال آینده مددجوی فاقد مسکن در کشور نداشته باشیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) یادآور شد: قرار بود در قزوین ۴۲۵ واحد مسکونی به مددجویان اختصاص یابد که ۴۸ واحد به تاکستان تعلق گرفت و مشکلات راه و شهرسازی آن حل شد.

وی با اشاره به شورای عالی زکات استان قزوین، افزود:این استان به لحاظ جمع آوری زکات از استان‌های بسیار موفق بوده و همچنین در خصوص ایجاد اشتغال رتبه یک کشور را کسب کرده است به طوری که ایجاد چهار هزار و ۸۰۰ شغل را برای قزوین در نظر گرفته بودیم که این استان توانست ۶ هزار و ۶۰۰ شغل ایجاد کند و تا پایان سال در استان قزوین هفت هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.