امروز قرارداد ساخت ۱۴ دستگاه ایکس ری دیگر منعقد می‌شود

0
۱۴۷ بازدید

وزیر اقتصاد گفت: فعالیت گمرک باید به گونه‌ای باشد که واردکننده و مصرف کننده اطمینان خاطر داشته باشد که از زمان سفارش تا زمانی که کالا به دست او می‌رسد فاصله زمانی زیادی نخواهد بود و می‌تواند این کار را با آرامش خاطر انجام دهد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از پروژه‌های گمرک هوشمند و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی برای راه اندازی ۱۵ دستگاه ایکس ری کانتینری گفت: در حال حاضر ۱۴ دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرکات کشور مشغول فعالیت هستند. امروز قرارداد ساخت ۱۴ دستگاه ایکس ری کامیونی دیگر نیز منعقد می‌شود.

نکته قابل توجه این قرارداد این است که با توجه به شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی و مشکلات تأمین مالی دولتی از منظر تأمین مالی نیز ابتکار به خرج داده شده و تأمین مالی آن نیز به بخش خصوصی واگذار شده است و سال آینده ۱۴ دستگاه ایکس ری جدید مستقر می‌شوند. با مجموع این کارها می‌توان به آینده گمرک امیدوار بود.

دژپسند گفت: فعالیت گمرک باید به گونه‌ای باشد که واردکننده و مصرف کننده اطمینان خاطر داشته باشد که از زمان سفارش تا زمانی که کالا به دست او می‌رسد فاصله زمانی زیادی نخواهد بود و می‌تواند این کار را با آرامش خاطر انجام دهد.

وی ادامه داد: در برخی از کارهایی که تحت عنوان گمرک هوشمند انجام شد از برخی فناوری‌های جدید استفاده شد به نحوی که حضور افراد به حداقل رسید و روابط چهره به چهره که منشأ فساد بود کاهش یافت و کارها به صورت خودکار انجام می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: این اقدامات از این جنبه مورد توجه است که می‌توان با تحلیل درست با قاچاق مبارزه کرد. امسال در کشفیات قاچاق نیز جهش قابل توجهی داشتیم که این در وهله اول ناشی از اراده گمرک و فناوری‌های نو بوده است. امروزه به رغم اینکه وقت و زمان از کمیاب‌ترین منابع هستند، این فناوری‌ها کمک می‌کند تا بازه زمانی ترخیص را کاهش دهیم. اگر بتوانیم ارتباط خوبی بین گمرک و وزارت ارتباطات ایجاد کنیم می‌توانیم مخاطرات را به حداقل برسانیم بنابراین گمرک در کنار سالم سازی روابط و ارتقا و توانمندسازی پرسنل و مسائل مالی همکاران گمرک به درستی به این نکته توجه می‌کند.

دژپسند ادامه داد: در حال حاضر می‌توانیم بگوییم نیروی گمرک به دلیل مشکلات مالی درگیر حواشی نمی‌شود. اما می‌دانیم کسی که در دوردست‌ترین مناطق کار می‌کند، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. وی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی از اقدامات گمرک در منطقه قابلیت الگوگیری دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=131922