امروز آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی

0
۴۹۷ بازدید

گروه بازار:‌

 معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: امروز ۳۱ تیر، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی است و قابل تمدید نخواهد بود.

به گزارش جهان اقتصاد، حسین وکیلی با بیان اینکه ارائه نکردن اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، به محرومیت از معافیت پایه مالیاتی و همچنین تعلق جرایم غیرقابل بخشش منجر خواهدشد، خاطر نشان‌کرد: طبق ماده ۱۹۲ قانون مالیات‌های مستقیم، تسلیم نکردن اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر از سوی صاحبان مشاغل بند (ج) منجر به تعلق جریمه ای به میزان ۱۰ درصد مالیات متعلق و برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل بندهای (الف) و (ب) ماده ۹۵ قانون مذکور، منجر به تعلق جریمه ای معادل ۴۰ درصد مالیات متعلق می شود و مشمول بخشودگی نخواهدشد.

وی افزود: ارایه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۳ بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی به نشانی WWW.TAX.GOV.IR انجام می‌پذیرد و ضرورتی به تسلیم برگه چاپ شده اظهارنامه بصورت کاغذی به ادارات امور مالیاتی نیست و کد رهگیری دریافتی از سامانه در تاریخ ارسال، بعنوان رسید تسلیم اظهارنامه مالیاتی تلقی خواهد شد. معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، افزود: در صورت تقسیط مالیات ابرازی، حداقل ۴۰ درصد مالیات به صورت نقد به همراه اظهارنامه و بقیه حداکثر در شش قسط مساوی ماهانه تا پایان دی سال جاری دریافت خواهد شد.

وکیلی اظهار داشت : برای پرداخت نقدی،نیازی به مراجعه به واحدهای مالیاتی و بانک نیست و از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی این اقدام صورت خواهد گرفت .

وی با اشاره به اینکه طبق ماده ۱۰۰ و ۱۱۰ قانون مالیات های مستقیم، مودیان مالیاتی مکلفند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت های شغلی خود را تا پایان تیرماه تسلیم کنند، تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی امیدوار است مودیان محترم با تسلیم بموقع اظهارنامه بتوانند از معافیت ها و تسهیلات مالیاتی برخوردار و مشمول جریمه یا رسیدگی از طریق علی الراس نشوند.

وکیلی در پایان از افزایش ساعت کاری ادارات مالیاتی در روز ۳۱ تیرماه، تا ساعت ۲۱ خبر داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14266