الگوی ایستگاه های راه آهن تغییر می کند

0
۴۶۵ بازدید

کاربری فعلی راه آهن شبیه حمل باراست تا حمل مسافر

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از الحاقاتی که بعضا به صورت غیرکارشناسی و در سالیان به ایستگاه های راه آهن اضافه شدند از تغییر الگوی راه آهن از کاربری حمل بار به کاربری حمل مسافر خبر داد.

پیروز حناچی با اشاره به تشکیل نخستین جلسه کارگروه مکان یابی ایستگاه های راه آهن که هفته گذشته با حضور محسن پور سیدآقایی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مدیران معماری و شهرسازی، عمران و بهسازی و راه آهن تشکیل شد، گفت: راه آهن از ابتدا برای جابه جایی مسافر طراحی نشد و شکل ظاهری و کارکردهای آن نیز همگی موید این مطلب است.

وی افزود: در تلاش هستیم تا در مکان یابی ایستگاه های جدید، شرایط را به گونه ای پیش ببریم تا این هدف نیز تامین شود و کارشناسی ایستگاه های جدید از جهت مکان یابی و طراحی برای حمل مسافر، ضمیمه طرح های احداث خواهد شد.

حناچی افزود: با همکاری راه آهن علاوه بر مستندسازی و ثبت آثار، معماری ایستگاه های راه آهن با حذف الحاقات و اضافاتی که در طی سالیان و به صورت کارشناسی نشده به بنای نخستین افزوده شدند امکان توسعه را با هدف نگه داری از میراث معاصر به اجرا می رسانیم.

وی افزود: لایه های جدیدی در طراحی های ایستگاه های راه آهن در حال اضافه شدن است که به معنای حذف هیچکدام از لایه های قبلی نیست و اسنادی که راجع به ایستگاه راه آهن تبریز در خارج از کشور وجود دارد خیلی بیش از آن چیزی است که در ایران هست و این امر نشان از اهمیت موضوع دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14754