الجزایر به دنبال مس ایرانی

0
۴۵۱ بازدید

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

رایزن بازرگانی ایران در الجزایر از تمایل این کشور برای خرید مس از ایران خبر داد.

رایزن بازرگانی ایران در الجزایر اعلام کرد کشور الجزایر برای تامین مواد اولیه صنایع خود به مس نیاز دارد و ایران می تواند بخشی از این نیاز را تامین کند.

الجزایر به عنوان یکی از کشورهای دارنده ذخایر معدنی طی سال ۲۰۱۳ به استخراج و تولید کانی های مختلف معدنی شامل طلا (۱۴۰ کیلوگرم)، نقره (۲۷ کیلوگرم)، آهن و فولاد خام (حدود ۸۰۰ هزار تن) کائولین (۴۲ هزار و ۵۰۴ تن)، باریت (۳۰ هزار و ۲۴۵ تن)، کلسیت (۲۶۷ هزار تن)، بنتونیت (۲۷ هزار و ۶۶۸ تن)، فلدسپار (۲۵۹ هزار تن)، سیمان (۱۸ میلیون تن) و نیز برخی سنگ های ساختمانی اقدام کرد.

کشور الجزایر برای توسعه صنایع معدنی خود، ظرفیت تولید سالانه مواد و محصولات معدنی را در زمینه مس کاتد، باریت، بنتونیت، سیمان، فلدسپار، نیترات آمونیوم، فسفات، هلیوم، فولاد خام، سنگ آهن، کائولین و غیره افزایش داده است.

به عنوان مثال، این کشور جایگاه ویژه ای برای صنایع آهن و فولاد در نظر گرفته و به تازگی حدود ۲۰ میلیارد دلار برای بهره برداری از معدن بزرگ سنگ آهن در استان تندوف با ذخیره ۲.۵ میلیارد تن اختصاص داده است تا هزینه واردات سنگ آهن را – که سالانه به ۱۰ میلیارد دلار می رسد- کاهش دهد. طبق آمارها، این کشور حدود ۵ میلیون تن در سال سنگ آهن تولید و ۱۰ میلیون تن وارد می کند.

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در اوایل دهه ۸۰ شمسی از این کشور کود یا خاک فسفات خریداری می کرد اما در سال های اخیر، این خرید به دلیل قیمت رقابتی و تهیه ارزان تر آن از دیگر کشورها متوقف شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14013