کد خبر: 96971
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
گروه : ایران / جهان / سیاست

اقدام امریکا علیه سپاه جنگ روانی و تبلیغاتی است

اقدام امریکا علیه سپاه جنگ روانی و تبلیغاتی است

خبرگزاری ایکنا نوشت: سردار محمد اسماعیل کوثری، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره اهداف امریکا از ارائه طرحی مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی گفت: امریکایی‌ها همواره در مورد جمهوری اسلامی اهداف خبیثی را دنبال می‌کردند و این اقدام نیز در راستای همین اهداف است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یک مجموعه باانگیزه الهی و انقلابی و ملی به نام سپاه پاسداران و در چارچوب قانون اساسی و قوانین مجلس شکل گرفت. لذا سپاه یک نیروی نظامی علنی و در عین حال پرقدرت است.

ناامیدی امریکا از مقابله با سپاه در صحنه میدانی

وی افزود: امریکایی‌ها که قبل از انقلاب، ایران را به نوعی غصب کرده بودند و علناً منابع کشور را چپاول می‌کردند با پیروزی انقلاب اسلامی امکان این غارتگری و تجاوزها از آنان گرفته شد و سپاه پاسداران یکی از نیروهایی بود که جلوی امریکایی‌ها ایستاد و طرح‌ها و توطئه‌های آنها را در میادین مختلف از جمله در دوران ابتدایی انقلاب و دفاع مقدس خنثی کرد. این مسئله باعث عصبانیت امریکا شده به ویژه اینکه می‌بینند امروز سپاه در عرصه منطقه‌ای نیز طرح‌های آنها را با شکست مواجه ساخته است.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران اظهار کرد: در واقع امریکایی‌ها چون نمی‌توانند در مقابل سپاه کاری از پیش ببرند و عرضه مقابله با این نیروی انقلابی و قانونی را ندارند وارد جنگ روانی شده‌‌اند و می‌خواهند سپاه را به منزله یک نیروی تروریستی معرفی کنند. در حالی که تعریف تروریسم و نیروی تروریستی کاملاً مشخص است؛ نیروی تروریستی نیرویی غیرقانونی است که علیه حکومت قانونی یک کشور وارد مبارزه مسلحانه می‌شود، اما سپاه یک نیروی کاملاً علنی، شفاف و قانونی است و با اعلام قبلی وارد عمل می‌شود که نمونه آن حضور قانونی در عراق و سوریه بود.

سردار کوثری بیان کرد: از این منظر این اقدام امریکایی‌ها بیشتر یک عملیات جنگ روانی و تبلیغاتی است و قطعاً این اقدام مورد قبول سیاستمداران و نیروهای نظامی دنیا قرار نمی‌گیرد. سپاه نشان داده که در میدان مبارزه با تروریسم در صف اول قرار دارد که مبارزه با داعش و جریانات تکفیری در منطقه نمونه آشکار رویکرد ضد تروریستی سپاه است. لذا امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با این گونه اقدامات به جایی نخواهند رسید. البته در خود امریکا نیز درباره این طرح اختلافاتی وجود دارد و هنوز مشخص نیست که به نتیجه برسد.

مجلس واکنش مناسب را نشان خواهد داد

این نماینده سابق مجلس درباره نقش مجلس شورای اسلامی در مقابله با این اقدام گفت: مجلس شورای اسلامی حتماً به این طرح امریکایی‌ها واکنش مناسب را نشان خواهد داد و ارتش امریکا را نیروی تروریستی اعلام می‌کند و آن موقع امریکایی‌ها بیشتر ضرر می‌کنند تا جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران.

وی در پایان ابراز کرد: امریکایی‌ها توجه ندارند که مردم امروز با هوشیاری سیاست‌ها و خباثت‌های آنها را در مورد ایران تشخیص می‌دهند و از طرفی نیز سابقه عملکرد چهل ساله سپاه را در ذهن دارند و می‌دانند که سپاه همواره در قالب یک نیروی نظامی قانونی و انقلابی در مقابل متجاوزان به حریم کشور ایستاده و در بحران‌های منطقه نیز با خواست رسمی دولت‌های سوریه و عراق به قصد مقابله با تروریست‌های تکفیری مورد حمایت امریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در این کشورها حضور داشته است.