افشای اطلاعات ۲۰ میلیون مشترک تلفن همراه

0
۶۰۴ بازدید

منابع غیررسمی خبر از مسدود شدن ربات افشاگر دادند

روزجمعه خبری روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت که حاکی ازافشای اطلاعات مشترکان میلیونی یکی از اپراتورهای تلفن همراه بود.

با این حال چندساعت پس از انتشار این خبر،خبرگزاری جمهوری اسلامی در دو گفتگوی متفاوت که البته نامی از گفتگو شوندگان درآن دیده نمی شد ضمن اعلام اینکه این موضوع مربوط به چندسال قبل است مدعی شده، ربات تلگرامی که این موضوع را به صورت وسیع در شبکه های اجتماعی منتشر کرده است مسدود شده است.

در گزارش روزجمعه آمده است: اطلاعات خصوصی ۲۰ میلیون مشترک یکی از اپراتورهای تلفن همراه از طریق یک ربات تلگرامی در دسترس عموم قرار گرفت.گفته می‌شود این اطلاعات در سال ۹۲ لو رفته و در قالب فایل اکسل تا سه میلیون تومان خرید و فروش می‌شده است.

درهمین حال یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اطلاعات فاش شده کاربران یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور در تلگرام مربوط به دو سال پیش است و تازه نیست ولی این موضوع با همکاری پلیس فتا و وزارت ارتباطات پیگیری می شود.

این مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود، روزجمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: دوسال پیش اطلاعات کاربران این اپراتور تلفن همراه به سرقت رفت که اقدام برای شناسایی نقطه نفوذ و برخورد با آن صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: اکنون این اطلاعات توسط فردی و با طراحی یک رباط در تلگرام مجدد منتشر شده و زمینه را برای سوء استفاده از این اطلاعات فراهم آورده است.

این مقام آگاه یادآور شد: فایل اطلاعاتی که فرد سوء استفاده کننده افشا کرده، شامل اطلاعات تازه ای نیست اما با این حال، با همکاری پلیس فتا، اقدام لازم برای شناسایی فرد متخلف انجام خواهد شد.

ساعتی پس از خبر فوق ایرنا بازهم به نقل از منبع آگاه خود گزارش داد: ربات افشا کننده اطلاعات دارندگان تلفن همراه ایرانسل با تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فتا حوالی ظهر جمعه مسدود شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35486