افزایش ۵۰۰ هزار بشکه ای نفت آرامکو در روز به دلیل کمبود گاز

0
۸۲ بازدید

مدیرعامل آرامکو انتظار دارد تقاضا برای نفت تا پایان سال جاری میلادی به ۹۹ میلیون بشکه در روز برسد و پس‌از آن در ۲۰۲۲ تا ۱۰۰ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

  • به‌گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، مدیر عامل شرکت آرامکوی عربستان در مجمع انرژی اینتلیجنس در این هفته گفت کمبود گاز طبیعی باعث بالا رفتن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تقاضا جهانی برای نفت شده‌است.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکو گفت:« تقاضای بالاتری برای نفت وجود دارد. مخصوصاً بازارهای آسیا از گاز طبیعی به نفت روی آورده‌اند».

مدیرعامل آرامکو انتظار دارد تقاضا برای نفت تا پایان سال جاری میلادی به ۹۹ میلیون بشکه در روز برسد و پس‌از آن در ۲۰۲۲ تا ۱۰۰ میلیون بشکه در روز افزایش یابد. این پیش‌بینی انگیزه آرامکو برای تقویت ظرفیت تولید خود تا ۱۳ میلیون بشکه در روز را بالا می‌برد.

ناصر گفت:« حداکثر ظرفیت ما از ۱۲ میلیون به ۱۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید ولی این اتفاق تا ۲۰۲۷ نمی‌افتد».

وی همچنین اظهار داشت شرکت آرامکو قصد دارد تجارت نفت خود را هم تقویت کند و صادرات خود را طی ۵ سال از ۵٫۵ میلیون بشکه در روز فعلی به ۸ میلیون بشکه در روز برساند.

تصمیم ائتلاف اوپک پلاس برای ادامه روند فعلی افزایش تولید باعث شد قیمت نفت خام برنت در روز گذشته به بیش‌از ۸۱ دلار در هر بشکه برسد. این تصمیم اوپک پلاس بر خلاف انتظار بازار و تحلیلگران بود که پیش‌بینی می‌کردند این ائتلاف تولید خود را به‌خاطر بالا رفتن تقاضا و کاهش عرضه جهانی نفت بیش‌از پیش افزایش دهد.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اخیراً پیش‌بینی خود از قیمت نفت را تغییر داده و  تا ۹۰ دلار در هر بشکه بالا برده‌است.

بانک آمریکا یک قدم فراتر رفته و هشدار داده بحران انرژی در صورت سرمای بیش‌از حد در نیمکره شمالی در فصل زمستان، قیمت نفت را تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه بالا می‌برد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=156628