افزایش ۳۰ درصدی برداشت پسته در میبد

0
۲۵۰ بازدید

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میبد از افزایش ۳۰ درصدی برداشت محصول پسته از باغات این شهرستان خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل ازایسنا، «صدر پورکوثری» ضمن اعلام این خبر، تصریح کرد: برداشت پسته امسال شهرستان میبد نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته و با توجه به متوسط برداشت پسته ۱.۵ تن به ازای هر هکتار، پیش‌بینی می‌شود در مجموع ۱۸۰۰ تن پسته خشک از باغات شهرستان برداشت شود.

به گفته مدیر جهادکشاورزی شهرستان، جمعاً یک‌هزار و ۳۵۰ هکتار باغات پسته در این شهرستان وجود دارد که یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از آنها بارور است.

وی با بیان این که شرایط اقلیمی مناسب شهرستان باعث افزایش ۳۰ درصدی محصول پسته در سال جاری شده است، خاطرنشان کرد: ارقام بومی شهرستان نسبت به ارقام غیربومی نظیر اکبری، امسال وضعیت بهتری دارند. پورکوثری مهمترین ارقام پسته بومی شهرستان میبد را کله قوچی، بادامی و فندقی نام برد و گفت: عمده محصول صادراتی پسته شهرستان مربوط به ارقام بومی است که به دلیل سازگاری با محیط شهرستان مقاوم‌تر و از طعم و مزه بهتری نیز برخوردار هستند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان در پایان نیز به کشاورزان توصیه کرد که با توجه به مقاومت ارقام بومی در برابر شرایط اقلیمی و آفات در جهت توسعه کشت این ارقام همت گمارند تا در ازای کمترین آسیب وارده، بیشترین سودآوری را از کشت این محصول داشته باشند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112611