کد خبر: 191182
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

افزایش ۱۶ درصدی تولید زغال سنگ در چین

افزایش ۱۶ درصدی تولید زغال سنگ در چین

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، رویترز روز دوشنبه با استناد به داده های اداره ملی آمار (NBS) گزارش داد که تولید روزانه زغال سنگ این کشور در ماه ژوئیه به دلیل افزایش تقاضا برای انرژی درپی گرمای تابستان 16 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

تولید کلی این کشور در ژوئیه به 372.66 میلیون تن یا 12.02 میلیون تن در روز رسید، در حالی که در ژوئیه 2021 تولید 10.13 میلیون تن بود.

از ابتدای سال جاری، تولید زغال سنگ چین با 12 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 2.56 میلیارد تن رسیده است.

داده های مؤسسه اس‌ایکس کول Sxcoal نشان داد که میانگین مصرف زغال سنگ در بزرگترین مناطق چین در اوایل این ماه بیش از 2.3 میلیون تن در روز یا 6 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

بر اساس این گزارش، تولید برق چین 4.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به 805.9 میلیارد کیلووات ساعت رسید که سریع‌ترین رشد سال به سال از سپتامبر 2021 محسوب می‌شود.

تحلیلگران افزایش تقاضای برق را به دمای بالا نسبت می‌دهند که منجر به افزایش استفاده از دستگاه‌های تهویه مطبوع شده است.

برخی از مناطق حتی مجبور شدند برای اطمینان از تامین برق برای کاربران مسکونی در ساعات اوج مصرف، برق کارخانه های محلی را قطع کنند.

با این حال، پیش‌بینی می‌شود که هوا در شمال چین در اواخر ماه اوت سرد شود که انتظار می‌رود تقاضا را کاهش دهد.

دولت چین در دو ماه گذشته جلسات متعددی را در مورد راه های جلوگیری از سهمیه بندی برق برگزار کرده است. در نتیجه، پکن از معدنچیان زغال‌سنگ خواست تا تولید خود را برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برق افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.