افزایش ۱۲ درصدی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در عربستان

0
۱۲۸ بازدید

ریاست شرکت آرامکو گفت: خوشحالم که بگویم سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی که مرکز توجه من است، در نیمه نخست ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، خالد الفالح اعلام کرد که سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی (FDI) در عربستان سعودی در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد افزایش یافته است. دولت عربستان سعودی که میزبان نشست G۲۰ امسال است، جذب بیشتر سرمایه‎ خارجی را سنگ بنای برنامه چشم‎انداز ۲۰۳۰ خود برای تنوع بخشی به اقتصاد بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان به دور از درآمدهای نفتی قرار داده است.

فالح که پیش از این ریاست شرکت دولتی نفت سعودی آرامکوی عربستان را به‌عهده داشت، در کنفرانس G۲۰ گفت: خوشحالم که بگویم سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی که مرکز توجه من است، در نیمه نخست ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: ریاض در ماه سپتامبر به‌دلیل اختلال جهانی ناشی از همه‎گیری ویروس کرونا، سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی کندی را تجربه کرده است. به‌عنوان بخشی از تلاش‌های ریاض برای جذب سرمایه خارجی، عربستان سال آینده مناطق ویژه اقتصادی مخصوص به چند بخش را راه‌اندازی می‌کند.

اقتصاد عربستان که تحت تأثیر فشار مضاعف همه‎گیری ویروس کرونا و پایین آمدن قیمت نفت قرار گرفته، امسال مقاومت کرده است و نشان داد توانایی مقاومت در برابر شوک‌ها را دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=121033

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید