افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت از بندر شهید رجایی

0
۲۰۳ بازدید

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در پنج ماهه نخست امسال نیز ۶۷۵ کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، علی رضا محمدی کرجی‌ران اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ۱۸۹ هزار و ۱۲۹ TEU کانتینر از بندر شهید رجایی به کشورهای مقصد  صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است.

 وی با بیان این‌که واردات کالای کانتینری در بندر شهید رجایی طی مدت یاد شده ۱۷۲ هزار و ۱۸۲ TEU کانتینر بوده ککه نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ تغییر چندانی نداشته است، افزود: همچنین طی این مدت ۱۱۲ هزار و ۸۲۷ TEU کانتینر ترانزیت صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه ۱۰۰ درصدی را نشان می دهد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی اضافه کرد: در پنج ماهه نخست امسال نیز ۶۷۵ کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش به ثبت رسیده است .  

بندر شهید رجایی به‌عنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه  ۶.۵ میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه به‌شمار می آید. این بندر تجاری با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری در مجموع به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر با بهرگیری از تجهیزات پیشرفته بندری مهمترین بندر تجاری کشور و یکی از کانونهای مهم تجارت دریا برد منطقه ای و بین المللی قلمداد می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=152423