افزایش ۵۸ درصدی انهدام کالاهای فاقد مجوز مصرف

0
۸۰۱ بازدید

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از رشد ۵۸ درصدی امحای کالاهای فاقد استاندارد و مجوز بهداشت در چهار ماهه ابتدای امسال در همسنجی با پارسال خبر داد.

گروه بازار

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از رشد ۵۸ درصدی امحای کالاهای فاقد استاندارد و مجوز بهداشت در چهار ماهه ابتدای امسال در همسنجی با پارسال خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از سازمان اموال تملیکی، امین دلیری افزود: براساس قانون تاسیس سازمان، کالاهای قاچاق قطعیت یافته و نیز کالاهای متروکه گمرکات کشور برای تعیین تکلیف به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام می شود. این سازمان در صورت کسب نکردن مجوزهای بهداشتی و صلاحیت استاندارد، در راستای صیانت از سلامت جامعه و مصرف کنندگان، اقدام به انهدام آن کالاها می کند.

به گفته این مقام مسوول، در چهار ماه نخست امسال بیش از ۴۱ میلیارد و ۱۶۵ میلیون ریال کالا با حضور مسوولان ذیربط منهدم شده که با توجه به حجم انبوه ورود کالا از گمرکات استان هرمزگان به کشور، بیشترین میزان انهدام از نظر ریالی مربوط به این استان بودهی است.

ریس هیات مدیره سازمان اموال تملیکی با اشاره به اقلام کالاهای انهدامی بیان داشت: اغلب کالاهای انهدامی شامل مواد غذایی، لوازم آرایشی غیر استاندارد و غیر بهداشتی، مواد شیمیایی و داروهای فاسد و تاریخ گذشته، لباس های مستعمل، میوه و اقلام ضد فرهنگی است که در راستای حفظ سلامت مردم و جامعه توسط مدیریت های استانی این سازمان منهدم می شود و این اقدام از جمله ماموریت ها و وظایف مهم حاکمیتی سازمان اموال تملیکی به شمار می رود.

پیشتر معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در سازمان اموال تملیکی با اشاره به اهمیت مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز در کشور بیان داشته بود، هر قدر سیاستگذاری ها در این حوزه منسجم تر باشد، کارایی مبارزه با قاچاق بیشتر می شود و نقش سازمان اموال تملیکی نیز تاثیرگذارتر خواهد بود.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36870