افزایش ۱۳ درصدی مصرف گاز در خراسان شمالی

افزایش ۱۳ درصدی مصرف گاز در خراسان شمالی از زمان شیوع کرونا

0
۲۸۹ بازدید

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان شمالی، حسن رضا میربلوکی با اعلام این خبر، اظهار داشت: بخش صنایع در استان با ۸۱ درصد بیشترین میزان مصرف گاز طبیعی و پس از آن بخش های خانگی۱۳ درصد میزان مصرف گاز و بخش حمل و نقل (CNG) با ۴ درصد مصرف گاز طبیعی را در ۶ ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: مصرف گاز در بخش خانگی در ۶ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۲۷ میلیون متر مکعب افزایش داشته است که دلیل عمده آن شیوع بیماری کرونا و افزایش میزان شست و شو و ضد عفونی می باشد.         
میربلوکی با اشاره به اینکه درحال حاضر ۲۴ شهر و ۷۳۹ روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار اند، بیان کرد: ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۹/۷ درصد خانوار روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی هستند.

وی یادآور شد: خراسان شمالی دارای ۳۲۶ هزار مشترک در بخش های صنعتی، خانگی و عمومی است که حدود ۷۳۷ مشترک آن در بخش صنعتی و عمده، از نعمت گاز جهت تولید و اشتغال بهره مندند.

میربلوکی خاطر نشان کرد: در کنار توسعه کمی شبکه گازرسانی در استان، افزایش کیفیت خدمت رسانی و رضایتمندی مشترکین نیز بطور مستمر در دستور کار این شرکت  قرار دارد و تدابیر و اقدامات لازم برای تامین ایمن و مستمر گاز در طی سال انجام شده است همچنین گاز طبیعی به عنوان منبع اصلی تامین کننده سوخت صنایع، نقش مهمی در رونق تولید استان دارد و علاوه بر این، در کاهش آلودگی محیط زیست نیز بسیار موثر است از هم استانی های عزیز تقاضا می شود جهت حمایت از اشتغال و افزایش تولید در سطح کشور، حفظ محیط زیست و استمرار پایدار جریان گاز در مصرف گاز صرفه جویی نمایند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=120096