افزایش نرخ تورم تولیدکننده در سال گذشته

0
۱۸۵ بازدید

میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات، به ازای فروش محصولاتشان در داخل کشور، در سال ١٣٩٩ نسبت به سال ١٣٩٨، ۴۶,٧ درصد افزایش داشته است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، شاخص قیمت تولیدکننده کل در سال ١٣٩٩ به ٣١۶,٢ رسید که در مقایسه با همین اطلاع در سال ١٣٩٨، ١٠٠.٢ واحد افزایش داشته است. در بخش­های اصلی تولیدکننده و ارائه دهنده کالاها و خدمات در سال ١٣٩٩، شاخص سالانه بخش کشاورزی معادل ٣٢٠.٧، معدن ۵٣١.٩، صنعت (ساخت) ٣٨۶.١، تولید برق ١۵١,۶، و بخش­های خدمات ٢۵۵.١ بوده است. در سال مورد بررسی شاخص تمامی بخش­های اصلی در مقایسه با سال ١٣٩٧ افزایش داشته است.

تورم سالانه

تغییرات شاخص کل قیمت تولیدکننده نسبت به سال قبل (تورم سالانه) در سال ١٣٩٩ با ١٢,۴ واحد درصد افزایش نسبت به سال قبل از عدد ٣۴.٣ درصد در سال ١٣٩٨ به ۴۶.٧ درصد در سال ١٣٩٩ رسید. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات، به ازای فروش محصولاتشان در داخل کشور، در سال ١٣٩٩ نسبت به سال ١٣٩٨، ۴۶.٧ درصد افزایش داشته است. تورم سالانه مربوط به بخش کشاورزی معادل ٣۶.۵، بخش معدن ٧٩.٨، بخش صنعت (ساخت) ۵۶.٨، تولید برق ۴۶,۶، و بخش­های خدمات ٣٧.٨ درصد در سال مورد بررسی بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=143887