افزایش نرخ بیکاری در منطقه یورو

0
۳۳۱ بازدید

این افزایش نرخ بیکاری در حالی صورت گرفت که طی ماه ژوئیه بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا اقدام به برداشتن برخی از محدودیت های کرونایی خود کردند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از، ارقام منتشر شده توسط اداره آمار اتحادیه اروپا موسوم به “یورواستات” در روز سه شنبه نشان می دهد که نرخ بیکاری در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو همچنان در ماه ژوئیه افزایش یافته است. این افزایش نرخ بیکاری در حالی صورت گرفت که طی ماه ژوئیه بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا اقدام به برداشتن برخی از محدودیت های کرونایی خود کردند.

یورواستات اعلام کرد که نرخ بیکاری فصلی در منطقه یورو در ماه ژوئیه ۷.۹ درصد بود که در مقایسه با ماه قبل از آن که ۷.۷ درصد بود، افزایش نشان می دهد. بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری در کل اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه ۷.۲ درصد بود که بالاتر از ۷.۱ درصد در ماه ژوئن قرار گرفت.

در میان ۱۵.۲ میلیون نفر بیکار در اتحادیه اروپا، ۲.۹ میلیون نفر زیر ۲۵ سال بودند. نرخ بیکاری جوانان در این اتحادیه ۱۷ درصد و در منطقه یورو ۱۷.۳ درصد بود. این در حالی است که نرخ بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا و در منطقه پولی یورو در ماه ژوئن به ترتیب ۱۶.۹ و ۱۷.۲ درصد بود، که نشان دهنده وخامت وضعیت اشتغال است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=110860