افزایش حجم حمل و نقل ریلی ایران و ترکیه تا یک میلیون تن

0
۳۱۶ بازدید

روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: وزارت حمل‌ونقل و زیرساخت ترکیه از امضای پیش‌نویس توافق‌نامه ترابری یک میلیون تن بار با ایران برای سال ۲۰۲۱ خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، وزارت حمل‌ونقل و زیرساخت ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نمایندگان راه آهن ترکیه و ایران ۱۲ و ۱۳ ژانویه در آنکارا گردهم آمدند و در این چارچوب پیش‌نویس توافق‌نامه برای آغاز دوره‌ای جدید در حمل و نقل ریلی میان دو کشور امضا شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: ترکیه و ایران با وجود دوره شیوع ویروس کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰ با بهره‌برداری از ۳ قطار در روز، موفق شدند ۵۶۴ هزار تن بار جابجا کنند. راه‌اندازی دو فرابر با ظرفیت ۵۰ واگن از طریق دریاچه وان نقش موثری در افزایش حجم ترابری داشته است.

وزارت حمل‌ونقل و زیرساخت ترکیه تاکید کرد: در این زمینه همه تدابیر لازم برای ارتقای حجم حمل و نقل میان ترکیه و ایران به یک میلیون تن در چشم انداز سال ۲۰۲۱ اتخاذ شده است.

۲۹ دی ماه امسال مدیرعامل شرکت راه‌آهن از امضای ۳ سند مشترک بین ایران و ترکیه خبر داد و اظهار کرد که این توافق در راستای به حداکثر رساندن ظرفیت حمل بار و مسافر بین دو کشور به امضاء رسیده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=131029