افزایش تولید نفت عراق بیشتر از قرارداد اوپک پلاس

0
۱۲۵ بازدید

متوسط صادرات نفت عراق در ماه سپتامبر روزانه ۲.۶۱۳ میلیون بشکه بوده است. این کشور در ماه اوت ۲.۵۹۷ میلیون بشکه در روز نفت خام صادر کرده بود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، علیرغم تعهد عراق به پیروی از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس، دومین تولید کننده بزرگ نفت و بزرگترین ناقض این قرار داد، صادرات نفت خام خود را در سپتامبر نسبت به ماه قبل از آن افزایش داد. طبق اطلاعات وزارت نفت عراق، این کشور در ماه گذشته کلاً ۷۸۳۸۸۶۱۹ بشکه نفت خام صادر کرده است.

این بدان معناست که متوسط صادرات نفت عراق در ماه سپتامبر روزانه ۲.۶۱۳ میلیون بشکه بوده است. این کشور در ماه اوت ۲.۵۹۷ میلیون بشکه در روز نفت خام صادر کرده بود.

عراق در ماه سپتامبر ۳.۱۶۷ میلیارد دلار درآمد نفتی داشت که از فروش نفت بشکه ای ۴۰.۴۰۷ دلار به دست آورد. بودجه عراق وابسته به درآمدهای نفتی است ولی این کشور طی ماه‌های اخیر تحت فشار شرکای خود در ائتلاف اوپک پلاس قرار دارد تا تولید خود را پایین آورده و از قرارداد کاهش تولید تبعیت کند.

عراق قول داده بود ۴۰۰ هزار بشکه در روز تولید خود را در ماه اوت پایین بیاورد تا جبران مازاد تولید آن در ماه‌های گذشته شود. اطلاعات وزارت نفت عراق نشان می‌دهد این کشور در ماه اوت تولید خود را از ۲.۷۶۳ میلیون بشکه در روز تا ۲.۵۹۷ میلیون بشکه پایین آورده بود.

ولی صادرات نفت این کشور در سپتامبر علی رغم قولی که برای جبران مازاد تولیدش داده بود، افزایش یافت. عراق که همواره ناقض قرارداد کاهش تولید اوپک ‌پلاس از زمان اولین امضای آن در ژانویه ۲۰۱۷ بوده، تعهد کرده بود تولید نفت خود را طبق سهمیه پایین بیاورد، کاری که هرگز از ۲۰۱۷ انجام نداده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=114136