افزایش تولید نفت اوپک به ۲۱۰ هزار بشکه در روز رسید

0
۱۳۸ بازدید

۱۳ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت به طور متوسط در ماه اکتبر ۲۴.۵۹ میلیون بشکه در روز تولید کردند که ۲۱۰ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه سپتامبر بود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، آغاز به کار تأسیسات نفتی در لیبی و صادرات بالاتر عراق تلاش سایر اعضای اوپک پلاس برای تبعیت از قرارداد کاهش تولید را خنثی کرده و باعث شده تولید نفت اوپک در ماه اکتبر برای چهارمین ماه پیاپی افزایش یابد.

۱۳ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت به طور متوسط در ماه اکتبر ۲۴.۵۹ میلیون بشکه در روز تولید کردند که ۲۱۰ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه سپتامبر بود. افزایش عرضه نفت اوپک و کاهش بیشتر تقاضای نفت به خاطر بالا رفتن موارد ابتلا به ویروس کرونا بر قیمت آن تاثیر گذاشته است.

قیمت نفت ۸ درصد در ماه اکتبر پایین آمده و به حدود ۳۷ دلار در هر بشکه رسیده است. به این ترتیب، اوپک و متحدانش تحت فشار قرار دارند تا افزایش تولید برنامه‌ریزی شده خود از ابتدای ۲۰۲۱ را به تعویق بیندازند. لیبی یکی از اعضای اوپک است که از قرارداد کاهش تولید اوپک ‌پلاس معاف شده است.

ائتلاف اوپک پلاس از ماه مه به دنبال کاهش تقاضا در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا ۹.۷ میلیون بشکه در روز معادل ۱۰ درصد از عرضه جهانی نفت را از تولید خود کم کرد. این گروه از ماه اوت کاهش تولید خود را به ۷.۷ میلیون بشکه در روز رساند. سهم اوپک از این کاهش تولید ۴.۸۶۸ میلیون بشکه در روز بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117651