کد خبر: 6046
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

افخم: با عراق برای ریشه‌کنی تروریسم همکاری می‌کنیم

افخم: با عراق برای ریشه‌کنی تروریسم همکاری می‌کنیم

 جمهوري اسلامي ايران روند توسعه همه جانبه روابط راهبردي با عراق را بر اساس منافع و مصالح مشترک دو کشور و منطقه دنبال مي‌کند و بر همين اساس با عراق در مقابله با چالش‌هاي فرارو به‌ويژه امنيت و ريشه‌کني پديده شوم تروريسم همکاري مي‌کند.


سخنگوي وزارت امور خارجه تاکيد کرد: افق پيش روي ايران و عراق ثبات و آرامش و تقويت مناسبات منطقه‌يي است.
به گزارش ايلنا، مرضيه افخم با اظهار اين مطلب و جايگاه سفر حيدر العبادي، نخست‌وزير عراق به تهران خاطرنشان کرد: تهران براي اين رويداد اهميت ويژه‌اي قائل است و در اين سفر که همکاري‌هاي همه جانبه دو کشور را به مرحله‌اي جديد وارد خواهد کرد، العبادي و مقامات و مسوولان عالي‌رتبه کشورمان آخرين تحولات منطقه و راه‌هاي کمک به حل معضلات موجود را مورد بررسي و تبادل نظر قرار خواهند داد.
وي افزود: از جمله اهداف اين سفر که متعاقب شروع به‌کار دولت جديد در عراق صورت مي‌گيرد، افزايش و ارتقاي مناسبات و همکاري‌هاي دو کشور در ابعاد مختلف است؛ و افزايش همکاري‌هاي دوجانبه در زمينه انرژي، مسکن، سازندگي و ساير زمينه‌هاي موجود متناسب با ظرفيت‌هاي وسيع دو طرف و برنامه‌هاي آتي مورد بررسي و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
افخم اظهار کرد: رايزني‌هاي نزديک ميان دو کشور با توجه به حساسيت و پيچيدگي تحولات منطقه و هم‌چنين نقش موثر تهران و بغداد در کمک به بازگشت صلح و ثبات به منطقه و يکپارچه کردن تلاش‌هاي جاري در جهت مبارزه جدي با تروريسم از اهميت زيادي برخوردار است.
سخنگوي وزارت امور خارجه با اعلام حمايت ايران از وحدت و يکپارچگي، امنيت و توسعه همه جانبه کشور دوست و همسايه عراق خاطرنشان کرد: جمهوري اسلامي ايران روند توسعه همه جانبه روابط راهبردي با عراق را بر اساس منافع و مصالح مشترک دو کشور و منطقه دنبال مي‌کند و بر همين اساس با عراق در مقابله با چالش‌هاي فرارو به‌ويژه امنيت و ريشه‌کني پديده شوم تروريسم همکاري مي‌کند.