کد خبر: 166538
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰

افت ارزش دلار ریسک پذیری سرمایه گذاران را بهبود بخشید

افت ارزش دلار ریسک پذیری سرمایه گذاران را بهبود بخشید

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش 84درصدی و 70سنت کاهش داشت و به قیمت82دلار و 17سنت رسید.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش22 صدم درصدی وبا 17سنت کاهش به 77 دلارو83سنت رسید.

قیمت نفت روز چهارشنبه در پی افت ارزش دلار که ریسک پذیری سرمایه گذاران را بهبود بخشید، افزایش یافت.

قیمت نفت معمولا رابطه معکوس با دلار آمریکا دارد و افت ارزش این ارز، معاملات نفت را برای خریداران غیرآمریکایی این کالا ارزان‌تر می کند.

در این بین، یک مقام برنامه ریزی دولتی چین اعلام کرد پکن برای کمک به رشد اقتصادی تلاش خواهد کرد که شامل هزینه مضاعف دولت و تحکیم حمایت از تولیدکنندگان و تثبیت زنجیره تامین صنعت خواهد بود.

این مقام چینی به خبرگزاری شینهوا گفت: این کشور که بزرگترین واردکننده نفت جهان است، تلاش می کند فعالیتهای اقتصادی را در سه ماهه نخست، نیمه اول و حتی کل سال میلادی آینده تثبیت کند.

در این بین، بعضی از دولت‌ها از جمله انگلیس و استرالیا تلاش می کنند از اعمال محدودیتهای کرونایی جدید برای محدود کردن شیوع سریع واریانت اُمیکرون اجتناب کنند که این امر هم از تقاضا برای سوخت پشتیبانی می کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد محدودیتهای کرونایی جدید را پیش از کریسمس اعلام نمی کند اما دولتش ممکن است لازم باشد پس از تعطیلات اقدامی انجام دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در استرالیا اسکات موریسون، نخست وزیر این کشور با وجود بیش از ۵۰۰۰ مورد جدید ابتلا، بازگشت قرنطینه‌ها را منتفی دانست اما از مردم خواست برای حفظ سلامتی خود دوز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ را دریافت کنند.

برچسب ها : قیمت نفت