همزمان با سی و هشتمین هفته پویش الف – ب – ایران صورت می‌گیرد

افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو

0
۹۶ بازدید

همزمان با سی و هشتمین پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان قم با حضور ویدئوکنفرانسی دکتر ارکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو، از بهره‌برداری رسمی از خط انتقال و شبکه فاضلاب پردیسان خبر داد.

وی هدف از اجرای این پروژه را رفع مشکل دفع اصولی و بهداشتی فاضلاب پردیسان برشمرد و خاطرنشان کرد: این پروژه شامل ۸۶ کیلومتر شبکه‌های انتقال، اصلی و فرعی در اقطار ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌متر می‌شود.

دکتر علی جان صادق پور با بیان اینکه پروژه خط انتقال و شبکه فاضلاب پردیسان با اعتباری بالغ بر ۵۴۰ میلیارد ریال و  ظرف ۴۸ ماه به اجرا رسید، یادآور شد: جمعیتی معادل ۱۲۰ هزار نفر تحت پوشش این شبکه قرار می گیرند و خدمات رسانی آن بهره مند خواهند شد.

وی همچنین از افتتاح نیروگاه برق‌آبی تأسیسات شهید کریمیان با ظرفیت ۴۵۰ کیلووات و نیروگاه خورشیدی معصومیه با ظرفیت ۱۰۰ کیلووات خبر داد و گفت: این نیروگاه‌ها با هدف تولید برق با استفاده از منابع انرژی های تجدید پذیر و کاهش انتشار گاز دی‌اکسید کربن به میزان ۲ هزار و ۳۷۵ تُن در سال احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم ظرفیت تولید انرژی نیروگاه برق‌آبی را سالانه ۳ هزار و ۲۰۰ مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در مدت ۱۲ ماه و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نیروگاه خورشیدی معصومیه با تولید ۱۷۰ هزار مگاوات ساعت در سال با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال، ظرف ۶ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=130679