کد خبر: 190813
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

اطلاعیه حراج اوراق مالی اسلامی دولت در شهریور ماه امسال

اطلاعیه حراج اوراق مالی اسلامی دولت در شهریور ماه امسال

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، بنا بر این اطلاعیه، زمان و تاریخ مظنه گیری این اوراق فردا (دوشنبه 24 مرداد ماه) از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر خواهد بود.

این اوراق پنج ساله با نرخ سود اسمی سالانه 18 درصد بوده و شرکت های تأمین سرمایه، صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های بیمه ای و صندوق های بازنشستگی می توانند آنها را خریداری نمایند.

بنا بر این گزارش، در این اطلاعیه می خوانیم:

وزارت امور اقتصادی و دارایی (به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران) در نظر دارد بر اساس قوانین و مقررات مربوط نسبت به انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی با شرایط مندرج در جدول ذیل اقدام نماید:

نوع اوراق

مبلغ اسمی

(ریال)

نرخ سود اسمی

(سالانه)

مواعد پرداخت کوپن

تاریخ انتشار

تاریخ

سر رسید

زمان و تاریخ مظنه گیری

 

 

مرابحه عام

 

 

1000.000

 

 

 

18 درصد

 

 

شش ماه یکبار

 

دهه اول شهریور سال 1401

 

 

تیر ماه سال 1406

دوشنبه مورخ 24 مرداد ماه 1401 از ساعت 9 الی 12

 

 

 

 

 

 

 

 

از کلیه نهادهای مالی موضوع بند (۲۱) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۸۴- از جمله شرکت های تأمین سرمایه، صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های بیمه ای و صندوق های بازنشستگی دعوت می شود، تقاضاهای خود شامل مبلغ مورد در خواست و نرخ تعهد پذیره نویسی را در روز اعلامی در جدول فوق الذکر در سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (قابل دسترسی برای کارگزاران مجاز در سامانه معاملات فرابورس ایران) ثبت نمایند. ضمنا حداقل حجم هر سفارش برابر با پنج هزار میلیارد (۵,۰۰۰,۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ريال باشد. شایان ذکر است، حسب هماهنگی های انجام شده با سازمان بورس و اوراق بهادار:

۱- ثبت مظنه در سامانه مذکور از سوی نهادهای واجد شرایط به منزله قبول تعهد خرید بوده و در صورت استنکافی از ایفای تعهدات اعلامی در موعد مقرر، مشمول قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

۲- نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با رعایت مفاد اساسنامه و مقررات ناظر بر فعالیت نهادهای مالی می توانند نسبت به ثبت مظنه در سامانه مذکور اقدام نمایند.

٣- وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص پذیرش با عدم پذیرش تمام یا بخشی از درخواست های ثبت شده مختار است. کلیه متقاضیانی که پیشنهادهای آنها مورد تایید قرار می گیرد، موظفند حداکثر تا دو روز کاری پس از اعلام، نسبت به ارائه نسخه های تکمیل شده قراردادهای تعهد پذیره نویسی و سایر مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام نمایند.

۴- کلیه سفارش ها به صورت "معتبر تا لغو" (Good till Cancel) در سامانه ثبت شود.

۵- عامل فروش اوراق فوق الذکر ایستگاه معامله گر مستقل بانک مرکزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.