اصلاح اصلاحات، پرده دوم

0
۱,۴۳۳ بازدید

اصلاح#اصلاحات
#ساسان_آقایی#فضای مجازی_نوشت_به_ادعای_خودش #پشت پرده #دیدار #نویسندگان #نامه_به_#خاتمی_را_ #افشا_کرد

اصلاح اصلاحات، پرده دوم
روز گذشته ساسان آقایی، مطالبی در فضای مجازی نوشت و به ادعای خودش، پشت پرده دیدار نویسندگان نامه به خاتمی را افشا کرد.
او نویسندگان نامه را که اکثر از زندانیان سیاسی بعد از انتخابات ۸۸ بودند، باند نرمالیزاسیون‌کار، حواریون خاتمی و زندان‌خواه کنونی خواند و نوشت که پس از انتشار نامه، باند پشت‌پرده‌ی نامه به راه خود رفتند و برای دیگر امضاکنندگان «مستقل» آن نقش سیاهی‌لشکر را قائل شدند.
ساسان آقایی مدعی شده که جزئیات دیدار خاتمی با امضا کنندگان را هم می داند: اینکه خاتمی گفته عارف دست‌زدنی نیست و تغییر نخواهد کرد، خاتمی اهل تعامل با نظام است و از این مسیر کوتاه نمی‌آید، تغییر شورای عالی اصلاح‌طلبان ممکن نیست. و حتی خاتمی به میرحسین موسوی گفته راهش تعامل با نظام است نه راهی که موسوی می‌رود.
**تکذیب ادعای آقایی
با این حال نویسندگان نامه در فضای مجازی به ادعای ساسان آقایی واکنش نشان دادند. آنها گفتند که روایت ساسان آقایی، مخدوش، ناقص و پر از اشتباه است از جمله اینکه تاکید کردند قرار بود دفتر خاتمی گزیده ای از این دیدار را منتشر کند و بعد دیگران درباره آن صحبت کنند و لذا رسانه ای نشدن این دیدار به خاطر صبر برای انتشار محتوای جلسه بوده. از طرفی خاتمی همچنان تاکید کرده که اولویت من و میرحسین و کروبی این است که که تعامل با نظام با حفظ هویت اصلاح طلبی داشته باشیم. هرگز هم حرفی در حمایت قاطع از عارف مطرح نشده بود.
**انتقاد از مجید انصاری
این اتفاقات در حالی افتاد که روز گذشته اصلاح طلبان جوان به شدت به مواضع اخیر مجید انصاری انتقاد کردند. او در مصاحبه‌ای با روزنامه ایران گفته بود جوانان تندرو و احساسی اصلاح طلب جریان سومی هستند که بدون در نظر گرفتن محذورات اصلاح طلبان و آقای خاتمی انتظاراتی فراتر از واقعیت دارند. و انتظارات جوانان تندرو فراتر از توان و یا مصلحت ملی است.
ریحانه طباطبایی روزنامه نگار در این زمینه در توئیتر نوشت این جوانان تندرو و احساساتی با ایستادگیشون، حرکات عقلانیشون، اکتهای انتخاباتیشون، شماهارو تا اینجا کشوندن وگرنه شما دوباره دولت و قدرت برنمیگشتید.اصلاح اصلاحات ترسناک نیست،پالایش یک جریان از نظر فکری و علمکرد هست برای دوری بیشتر از فساد و اصلاح اشتباهات شما، چرا عصبانی شدید؟
حسین مهرزاد هم در توئیتر خود نوشت «من معذرت می‌خوام که شما دیگه در مجمع تشخیص حضور ندارید. شما جوانان را ببخشید که حکمتون تمدید نشد».
مهدی قدیمی دیگر روزنامه نگار اصلاح طلب هم در صفحه توئیتر خود نوشت «راست میگه، این تندروها فقط شب انتخابات باید بیان ستاد بزنن، کمپین بزنن و پوستر بچسبونن، گاهی هم لازم شد برن دادگاه حکم بگیرن. دیگه قرار نیست انتظار هم داشته باشن که»
با وجود همه نقدها و سختی ها، جمعیت «اصلاح اصلاحات» تندتر از هر زمانی رفتار اشتباه پدرخوانده‌های اصلاح طلب را نقد می کند. جریانی که بر خلاف ادعای ساسان آقایی دنبال نرمالیزاسیون نیست و اتفاقا تندتر از همیشه، به نقد نسل اول اصلاحات پرداخته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=85073