اصلاحات ساختاری بانک مرکزی در دستور کار مجلس قرار دارد

0
۲۱۴ بازدید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح در بخش‌های ساختاری، نظارتی و اداره بانک مرکزی و همچنین رابطه بانک مرکزی با دولت و استقلال بانک مرکزی و موارد این چنینی در این طرح تصویب شده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص اصلاح نظام بانکی گفت: در دولت فعلی و در هشت سال گذشته عملا اراده‌ای برای اصلاح نظام بانکی وجود نداشت، زیرا جلسات متعددی در مجلس در این خصوص تشکیل شد، اما نتیجه‌ای نداشت.

وی ادامه داد: بعد از تشکیل هر جلسه قرار شد دولت تا ۶ ماهه لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد، اما عملا و درنهایت به خاطر نبود اراده دولت، لایحه‌ای ارائه نشد.

پورابراهیمی گفت: به دلایل ذکر شده، مجلس طرحی در خصوص اصلاح بانک مرکزی ارائه کرده که کلیات این طرح در مجلس تصویب شد.

وی افزود: امیدواریم با تشکیل دولت بعدی اصلاحات لازم در خصوص این طرح با حضور کارشناسان انجام شود.

پورابراهیمی در خصوص این طرح گفت: اصلاح در بخش‌های ساختاری، نظارتی و اداره بانک مرکزی و همچنین رابطه بانک مرکزی با دولت و استقلال بانک مرکزی و موارد این چنینی در این طرح تصویب شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی دولت افزود: امیدواریم با تصویب این طرح بانک مرکزی بتواند اقدامات خود را به صورت مستقل از دولت انجام دهد.

وی گفت: جزئیات این طرح در آینده‌ای نزدیک در مجلس با حضور کارشناسان بررسی خواهد شد.

پورابراهیمی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاحاتی نیز در خصوص ارائه تسهیلات از طرف بانک‌ها به تولیدکننده‌ها انجام خواهد شد یا خیر؟ گفت:​ بخشی از این اصلاحات به عملکرد بانک مرکزی برمی‌گردد که باید اصلاح شود و بخش دیگر آن نیز در خصوص قوانین بانکداری است که بعد از اصلاح قوانین بانک مرکزی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=146897