استفاده از فناوری برای افزایش بهره‌وری و ایجاد شفافیت لازم است

0
۱۱۰ بازدید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: استفاده موثر از فناوری در همه بخش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌ منظور روان‌تر کردن فرآیندها، افزایش بهره‌وری و ایجاد شفافیت، مورد انتظار است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، عیسی زارع‌پور در مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع وزارت ارتباطات که عصر امروز در ابتدای جلسه شورای معاونان برگزار شد، افزود: معاونت توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع، حوزه پر چالشی است و مدیریت در این حوزه نیازمند توانمندی ویژه‌ای است تا بتواند وزارتخانه را باوجود محدودیت‌هایی چون نیروی انسانی و منابع مالی به سمت دستیابی به اهداف هدایت کند.
وی با اشاره به سوابق علمی و اجرایی سجاد بنابی افزود: ایشان از نخبگان علمی است که با سعه‌صدر، توان بالا و کار شبانه‌روزی امور این معاونت را مدیریت کرد.
زارع‌پور با اشاره به سوابق مدیریتی اصلان‌زاده گفت: وی از نخبگان اجرایی است که بیش از ۱۵ سال سابقه اجرایی مدیریتی در حوزه های اداری و مالی دارد.
وی با اشاره به توقعات و انتظارات از معاونت جدید توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع وزارت ارتباطات، گفت: یکی از مهم‌ترین انتظارات ما فسادستیزی است که باید سرلوحه کارها باشد هرچند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از گذشته در این موضوع سربلند بوده است، با این‌حال این روند باید ادامه داشته باشد چراکه این مسئله خط قرمز ماست.
زارع‌پور با تأکید بر ضرورت بازسازی منابع انسانی در ستاد وزارت ارتباطات گفت: ساختار وزارت ارتباطات باید تخصصی‌تر و با حضور نیروهای نخبه، تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها در سطح کلان از پشتوانه کارشناسی برخوردار شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بر حل مشکلات نیروی انسانی ستاد و توابع وزارتخانه و ارتقا سطح معیشت کارکنان تاکید کرد.
زارع‌پور در خاتمه گفت: یکی از انتظارات مهم از معاون جدید توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع استفاده مؤثر از فناوری در همه بخش‌های وزارت ارتباطات به‌منظور روان‌تر کردن فرآیندها، افزایش بهره‌وری، ایجاد شفافیت و قرار دادن همه تصمیمات در اتاق شیشه‌ای است.
در این مراسم «سجاد بنابی» معاون سابق به بیان نکاتی در خصوص تجربه حضور در سمت معاونت توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع پرداخت و سپس «هادی اصلان‌زاده» معاون جدید با ابراز خرسندی از حسن اعتمادی که به او شده ابزار امیدواری کرد که با هماهنگی و همراهی سایر مدیران و در یک حرکت جمعی و تیمی بتواند از عهده مسئولیت به‌زعم او بسیار سنگین سربلند بیرون بیاید.

در پایان این نشست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سجاد بنابی معاون سابق با اهدای لوحی تقدیر و هادی اصلان‌زاده را به‌طور رسمی به‌عنوان معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع معرفی کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=156391