استاندار تهران تأکید کرد: برگزاری نمایشگاه فروش بهاره ممنوع

0
۳۳۰ بازدید

استاندار تهران با تاکید بر اینکه در تهران اجازه برگزاری انتخابات به اصناف و اتحادیه ها داده نخواهد شد، گفت: شلوغی بازار دراین روزها به دغدغه تبدیل شده که مقرر شد اتحادیه های صنفی و اصناف، تذکر به واحدهای تجاری را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه در تهران اجازه برگزاری انتخابات به اصناف و اتحادیه ها داده نخواهد شد، گفت: شلوغی بازار دراین روزها به دغدغه تبدیل شده که مقرر شد اتحادیه های صنفی و اصناف، تذکر به واحدهای تجاری را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پرتال خبری اتاق اصناف تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان تهران گفت: شلوغی بازار دراین روزها به دغدغه تبدیل شده که مقرر شد اتحادیه های صنفی و اصناف، تذکر به واحدهای تجاری را در دستور کار خود قرار دهند و مراکز بهداشت و درمان نیز نظارت و راهنمایی های لازم را انجام دهند. یکی از مسائلی که باید جدی گرفته شود رهگیری و قرنطینه بیماران است وبر اساس پیشنهاد ارائه شده ما مقرر شده تا تمام آزمایشگاهها و مطب های خصوصی نتایج تست های پی سی آر خود را به دانشگاه علوم پزشکی ارسال کند.

محسنی بندپی تاکید کرد: از سوی دیگر باید افزایش جریمه کسانی که قرنطینه را رعایت نمی کنند دردستور کار قرار بگیرد. همه امکانات موردنیاز برای رهگیری و قرنطینه افراد در طرح شهید سلیمانی فراهم شده است. لذا فردی که با علم و آگاهی از بیماری خود وارد جامعه می شود نیاز است که جرائم بیشتری برای وی در نظر گرفته شود.

استاندار تهران گفت: برای امسال برگزاری نمایشگاه فروش بهاره نخواهیم داشت و هرگونه تجمعی که رعایت فاصله گذاری در آن انجام نشود متوقف خواهد شد. امسال جشنواره فروش ویژه نوروزی توسط واحد های صنفی مقرر است که با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

وی با بیان اینکه یکی از مراکز شلوغ این روزها بازار است و نگرانی ما در این حوزه مربوط به درون مغازه ها و فضاهای سربسته است، اظهار کرد:افراد در این فضاها از ماسک استفاده نمی کنند و تجمع نیز وجود دارد؛ لذا باید تاکید کنیم که تاکنون همکاری اصناف وجود داشتهو باید از این پس نیز ادامه پیدا کند تا بار دیگر شاهد اعمال محدودیت ها نباشیم. بی تردید هر جا که محل تجمع است باید مداخله کنیم و راهنمایی کنیم. در این راستا نیز تیم های نظارتی در بازار باید افزایش پیدا کند.

محسنی بندپی در خصوص اعمال جریمه های منع تردد شبانه به اقدامات خوب ناجا اشاره کرد و افزود: ما استثناهای زیادی در خصوص تردد شبانه داریم . بر همین اساس نیروی انتظامی با مشکل مواجه است با کمک شهرداری ها تلاش کردیم در خصوص پایش ها ازابزارهای الکترونیک استفاده کنیم تا نیروی انتظامی بتواند اعمال قانون بهتری را داشته باشد. بر اساس آمار اعلام شده نیروی انتظامی هزار و ۸۸۰ ماشین از ساعت ۹ شب تا ۳ صبح شب گذشته جریمه برایشان صادر شده است.

استاندار تهران تاکید کرد: در خصوص دستفروشان جلسات بسیاری داشتیم و مقرر شد در مناطق ۱ و ۴ و ۱۱ شهرداری محل های بازی را در نظر بگیرد. بی تردید اگر نسبت به بازار شب عید و دستفروشان رعایت پروتکل ها را نداشته باشیم برای همه شهروندان ایجاد خطر خواهد شد .

وی افزود: در مورد آزمون ها و انتخابات اتحادیه ها و اصناف که فراخوان هایی زده شده که افراد بیایند بی تردید باید این انتخابات به زمان دیگری موکول شود، قطعا برای اصناف و اتحادیه ها در تهران اجازه برگزاری انتخابات داده نخواهد شد. در مورد برگزاری آزمون ها نیز باید آزمون ها به صورت غیر متمرکز باشد. اگر قرار است به صورت متمرکز برگزار شود باید فضای برگزاری آزمون توسط روسای دانشگاههای علوم پزشکی بررسی و پس از تایید آنها آزمون برگزار شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134712

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید